detector.media
07.12.2014 14:08
Томенко: Інформполітика не потребує створення нових органів
Томенко: Інформполітика не потребує створення нових органів

Пріоритетні завдання інформаційної політики не потребують нових спеціальних органах в сфері ЗМІ, зазначив народний депутат Микола Томенко на своїй сторінці в Facebook.

 

Натомість, наголосив пан Томенко, свої функції мають виконувати Державний комітет з телебачення та радіомовлення, Міністерство закордонних справ, Національна рада з питань телебачення та радіомовлення, приватні й суспільні ЗМІ та всі журналісти. «Бракує лише координації», - вважає депутат. Цю функцію, на його думку, може виконувати Координаційна рада з питань інформаційної політики - наприклад, під керівництвом Юрія Стеця -,  що діє як громадська інституція і куди входять як представники уповноважених державних так і приватних інституцій в системі ЗМІ.

 

«Нове Міністерство інформації не потрібне в принципі», - вважає Микола Томенко.

 

Щодо пріоритетних завдань інформаційної політики, депутат перелдічує такі: донесення оперативної, достовірної та адекватної інформації на Схід,в Крим, країни колишнього СРСР, передовсім в Росію та близькі до Росії європейські держави. Хто це може зробити?

 

Як писала «Детектор медіа», Юрій Стець розповів, що першим завданням Міністерства інформаційної політики буде відновлення телевізійних та радійних каналів на території, звільненій від так званих ЛНР і ДНР.

 

А народний депутат від «Народного фронту» Антон Геращенко запевнив, що Мінінформ стане «головним союзником українських журналістів у їхній боротьбі з цензурою і відстоюванням свого права на чесну журналістику перед власниками великих ЗМІ і особливо телеканалів, які давно ввели і заохочують самоцензуру чи встановили "табу "для своїх журналістів для висвітлення певних тем або згадування певних прізвищ».

 

Нагадаємо, 2 грудня Верховна Рада 288 голосами призначила «пакетом» новий склад Кабінету Міністрів України і, зокрема, призначила народного депутата від «Блоку Петра Порошенка» Юрія Стеця на посаду міністра інформаційної політики (такого міністерства дотепер не існувало).

 

Наміри влади створити міністерство інформаційної політики викликали гостро критичну реакціюмедійників і журналістів. Представниця ОБСЄ з питань свободи медіа Дуня Міятович занепокоєнастворенням в Україні Міністерства інформаційної політики.

4 грудня Міжнародна федерація журналістів (IFJ) і Європейська федерація журналістів (EFJ)висловили стурбованість у зв'язку зі створенням в Україні державного органу з контролю інформації.

 

Юрій Стець повідомив, що у Мінінформіпередбачено три департаменти, які займатимуться інформаційною політикою, інформаційною безпекою та внутрішньою комунікацією між органами влади. Новопризначений міністр презентував проект положення про Міністерство інформаційної політики, пообіцяв не запроваджувати реєстрацію інтернет-видань та заявив, що фінансувати нове міністерство можна за рахунок скорочення видатків на державні засоби масової інформації. 

 

«Детектор медіа»

Фото - http://uk.wikipedia.org

detector.media
DMCA.com Protection Status
Design 2021 ver 1.00
By ZGRYAY