detector.media
04.12.2014 16:37
Лещенко сподівається, що рішення про створення Міністерства інформполітики скасують
Лещенко сподівається, що рішення про створення Міністерства інформполітики скасують

Екс-журналіст «Української правди», а нині народний депутат Сергій Лещенко сподівається, що рішення сформувати Міністерство у справах інформаційної політики буде переглянуте. Наразі такі наміри викликають негативну реакцію у західному світі. Про це пан Лещенко сказав у коментарі «Радіо Свобода».

 

«Я сподіваюся, що це рішення буде переглянуте у той чи інший спосіб. Або буде наділено його іншими повноваженнями, або взагалі скасують», - заявив депутат.

 

Факт утворення такого міністерства шкодить репутації України в світі та може загрожувати її співпраці з міжнародними партнерами.

 

«Резонанс, який це викликало і серед журналістів, і в західному світі, не додає Україні жодних балів. Навпаки, викликає негативну реакцію», - зазначив пан Лещенко.

 

Сергій Лещенко вважає, що не потрібно «створювати комітет для однієї людини», маючи на увазі Юрія Стеця, якого за рішенням Верховної Ради призначили міністром інформаційної політики 2 грудня.

 

«У той час створювати спеціальний комітет для однієї людини, яка має бачення з 2007 року цього комітету, яка його вчора презентувала. На мою думку, не на часі створювати це міністерство. Воно не містить нагальної необхідності у тому вигляді, як його намагаються створити і з тією назвою, яку для нього придумали», - сказав депутат.

 

Нагадаємо, 2 грудня Верховна Рада 288 голосами призначила «пакетом» новий склад Кабінету Міністрів України і, зокрема, призначила народного депутата від «Блоку Петра Порошенка» Юрія Стеця на посаду міністра інформаційної політики (такого міністерства дотепер не існувало).

 

Наміри влади створити міністерство інформаційної політики викликали гостро критичну реакцію медійників і журналістів.

 

3 грудня на круглому столі в «Українському кризовому медіа-центрі» повідомив Юрій Стець повідомив, що у Міністерстві інформаційної політики, яке невдовзі буде створено, будуть три департаменти, які будуть займатися інформаційною політикою, інформаційною безпекою та внутрішньою комунікацією між органами влади. Новопризначений міністр презентував проект положення про Міністерство інформаційної політики, пообіцяв не запроваджувати реєстрацію інтернет-видань та заявив, що фінансувати нове міністерство можна за рахунок скорочення видатків на державні засоби масової інформації. 

 

Того ж дня стало відомо, що представниця ОБСЄ з питань свободи медіа Дуня Міятович занепокоєна створенням в Україні Міністерства інформаційної політики.

 

4 грудня Міжнародна федерація журналістів (IFJ) і Європейська федерація журналістів (EFJ) висловили стурбованість у зв'язку зі створенням в Україні державного органу з контролю інформації.

 

Більше деталей про те, яким Юрій Стець бачить роботу майбутнього міністерства, він розповів у інтерв'ю «Детектор медіа».

 

«Детектор медіа»

detector.media
DMCA.com Protection Status
Design 2021 ver 1.00
By ZGRYAY