20:00
Середа, 3 Червня 2020

Екснардепка звинувачує «Чесно» в нечесності та помсті. У відповідь координаторка руху радить іти до суду (ДОПОВНЕНО)

2 186
Вікторія Пташник, народна депутатка попереднього скликання від фракції «Самопоміч», звинуватила активістів руху «Чесно» в поширенні недостовірної інформації. Координаторка Руху «Чесно» Віта Думанська відкинула закиди та пов'язала їх із сьогоднішнім голосуванням за представників Громадської ради при НАЗК.
Екснардепка звинувачує «Чесно» в нечесності та помсті. У відповідь координаторка руху радить іти до суду (ДОПОВНЕНО)
Екснардепка звинувачує «Чесно» в нечесності та помсті. У відповідь координаторка руху радить іти до суду (ДОПОВНЕНО)

Вікторія Пташник має претензії щодо даних з її профілю на порталі «Політхаб», який ведуть активісти «Чесно», зокрема – щодо статистики прогулів засідань парламенту. Про свої зауваження вона написала у фейсбуку.

За її словами, активісти приписали їй 20,7% прогулів (показник відвідуваності становив 79,3%), що є недостовірною інформацією. А після її звернення виправили дані: кількість прогулів становить 5%, відвідуваність – 95%. При цьому з профілю на «Політхабі» зникла характеристика «Зразкова відвідуваність».

«Просто фантастика – самі внесли зміни, відповідно до яких моя відвідуваність суттєво зросла, а от характеристику «Зразкова відвідуваність» прибрали. Тобто 79,3% відвідуваності пленарних засідань – це «Зразкова відвідуваність», а от 95% - вже ні. Помста? Дрібненько:)», – написала вона.

Скриншот уривку допису Вікторії Пташник на фейсбуку

Координаторка Руху «Чесно» Віта Думанська в коментарі «Детектору медіа» пояснила, що це третє звернення ексдепутатки з приводу її профілю на «Політхабі». Але попри отримані відповіді на всі претензії та зауваження, вона щоразу погрожує судом і висловлює обурення в соцмережах:

«Усі рази пані Пташник отримала відповіді по суті, підготовлені з юристом, адже всі методології, за якими ми працюємо, оприлюднені на сайті. Жодного позову за рік ми не отримали. Тому людина, яка була законотворцем і вважає, що її права порушено або щось ми робимо не так в юридичній площині, могла б уже це довести в суді. А так що ми бачимо? Спробу привернути увагу до себе в політичній площині інструментами фейсбуку».

Віта Думанська зауважила, що відповідь Вікторія Пташник отримала вчора, 2 червня. На думку координаторки «Чесно», екснардепка підняла цю тему в день голосування за представників Громадської ради при НАЗК, щоб за кандидатів від «Чесно» не голосували.

Щодо конкретної претензії пані Пташник про «зняту відзнаку» — представниця «Чесно» надала «Детектору медіа» відповідь, яку надавала Вікторії Пташник. У тексті йдеться, що різниця у відсотках пов'язана з двома оновленнями даних — на початку і в кінці депутатської каденції. Відсутність характеристики «Зразкова відвідуваність» Віта Думанська пояснила технічною помилкою, «багом» сайту, над яким уже працюють фахівці. Інші відомості щодо відвідуваності засідань автоматично узгоджуються з даними офіційного порталу Верховної Ради.

Скриншот відповіді Руху «Чесно» на звернення Вікторії Пташник

Віта Думанська уточнила, що позначку «Зразкова відвідуваність» прибрали у зв'язку з втратою актуальності. Замість даних електронної реєстрації стали зчитувати дані письмової реєстрації (з урахуванням лікарняних тощо). Тому сама характеристика «зразковості» втратила сенс.

Нагадаємо, «Політхаб» — база даних політиків та партій України, створена рухом «Чесно». Активісти й аналітики збирають і розміщують у профілях факти про кнопкодавство, прогули та пов'язані антикорупційні розслідування. Вони зазначають історію створення, основних донорів та результати роботи партій. На сайті «Політхабу» вказано, що наразі база нараховує відомості про понад 94 тисячі політиків і 406 партій.

Всі матеріали розділу / жанру:
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
2186
Переглядів
Коментарі
Код:
Им'я:
Текст:
Коментувати
Коментувати
Нові тексти на ДМ
2016 — 2020 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
DMCA.com Protection Status
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду