17:59
Понеділок, 1 Червня 2020

Дубінський подав законопроєкт із вимогами до громадських організацій з іноземною підтримкою

7 682
Нардеп пропонує низку вимог і обмежень для представників ГО, якщо більше половини їхнього фінансування надходить з-за кордону.
Дубінський подав законопроєкт із вимогами до громадських організацій з іноземною підтримкою
Дубінський подав законопроєкт із вимогами до громадських організацій з іноземною підтримкою

29 травня Верховна Рада зареєструвала законопроєкт №3564 про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо прозорості діяльності громадських об'єднань з іноземною підтримкою). Ініціатор законопроєкту – депутат партії «Слуга народу» Олександр Дубінський.

Одна із запропонованих змін — заборона екскерівникам громадських об'єднань очолювати державні, комунальні та казенні підприємства, якщо очолювані ними ГО більше ніж 50% фінансування отримували з-за кордону. Відповідну норму нардеп пропонує включити в Господарський кодекс.

Також Олександр Дубінський пропонує ввести окреме поняття для громадських об'єднань з іноземною підтримкою. Під нього підпадатиме організація, яка отримує від іноземців більше 50% всього фінансування або обсяг річної підтримки з-за кордону перевищує 50 тис. євро.

Організація підпадає під визначення «громадського об’єднання з іноземною підтримкою», якщо вона займається перерахованими в проєкті суспільно-політичними питаннями (наприклад конституційного ладу, внутрішньої або зовнішньої політики тощо) або намагається впливати на формування державної політики. При цьому стаття «оминає» об'єднання з діяльністю у сферах культури, мистецтва, профілактики та охорони здоров’я, соцзахисту, спорту тощо.

Згідно з іншими пропозиціями представника «Слуги народу», організація повинна вказувати про іноземну підтримку в повній і скороченій назві.

Інформаційні матеріали в рамках проєктів із іноземною підтримкою мають відповідно маркуватися. Також їхні копії треба надсилати в Мін'юст.

Серед вимог — особливе звітування про джерела фінансування та напрямки діяльності. А керівники таких об'єднань за згодою матимуть проходити поліграф щодо можливої зради державних інтересів країни.

Вимоги щодо звітування про джерела, обсяги фінансування та напрямки діяльності стосуються і благодійних організацій.

У пояснювальній записці Олександр Дубінський зазначає, що на формування суспільної думки істотно впливають громадські об'єднання, а на них у свою чергу — іноземні держави і організації. Тому необхідно вжити заходів і більше інформувати суспільство щодо «джерел фінансування та напрямків використання коштів таких громадських об’єднань».

1 червня законопроєкт №3564 направлено на розгляд Комітету з питань правової політики.

Нагадаємо, раніше Олександр Дубінський спільно з іншими депутатами зареєстрував один із законопроєктів про регулювання лобізму, у якому представники громадських об'єднань вбачають ризики для ведення адвокації суспільно важливих питань.

При цьому, за інформацією журналістів, Олександр Дубінський до депутатської каденції сам отримував гранти зі США.

Фото: Вікіпедія

Читайте також

Ми хочемо тримати з вами зв'язок. Будемо раді бачитися і спілкуватися з вами у нашому телеграм-каналі "Що там у ГО?". 

Якщо хочете бути в курсі головних новин про життя громадянського суспільства в Україні, підписуйтесь на нашу розсилку. Пишемо раз на тиждень і без спаму.
Всі матеріали розділу / жанру:
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
7682
Переглядів
Коментарі
Код:
Им'я:
Текст:
Коментувати
Коментувати
Нові тексти на ДМ
2016 — 2020 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
DMCA.com Protection Status
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду