16:47
П'ятниця, 29 Травня 2020

Омбудсман відреагувала на скаргу громадської організації на гомофобний пост дитячого омбудсмана

562
Після обурення громадськості в соцмережах і звернення ГО «Альянс.Глобал» омбудсман Людмила Денісова звернула увагу на допис дитячого омбудсмана Миколи Кулеби та знайшла в ньому ознаки дискримінації ЛГБТ+ спільноти.
Омбудсман відреагувала на скаргу громадської організації на гомофобний пост дитячого омбудсмана
Омбудсман відреагувала на скаргу громадської організації на гомофобний пост дитячого омбудсмана

В Офісі уповноваженої Верховної Ради з прав людини Людмили Денісової вимагають в уповноваженого президента з прав дитини Миколи Кулеби публічно вибачитися за поширення ним мови ворожнечі щодо ЛГБТ+ спільноти та дотримуватися Конституції України й низки нормативних документів.

«Відповідно до статті 68 Конституції України, обов’язком кожної людини є не посягати на права і свободи, честь і гідність інших людей. Стаття 24 Основного Закону, стаття 7 Загальної декларації прав людини, стаття 14 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод і Протокол № 12 до цієї Конвенції забороняють дискримінацію за будь-якою ознакою, а також передбачають обов’язок держави вживати всіх можливих заходів для запобігання та протидії цьому явищу. Також заборона будь-яких форм дискримінації встановлена статтею 6 Закону України "Про засади запобігання та протидії дискримінації в Україні"», - нагадує Офіс омбудсмана.

28 травня Микола Кулеба написав у Facebook про ризики сурогатного материнства. У контексті небезпеки для дітей посадовець зазначив: «Є випадки, коли сім'ї — фіктивні, коли "подружжям" можуть виявитися і гомосексуальні пари, і ґвалтівники».

Скриншот допису Миколи Кулеби

Пізніше уповноважений з прав дитини оновив допис, пояснюючи думку саме щодо питання прав дітей. Проте громадськість бурхливо зреагувала, називаючи висловлювання Миколи Кулеби гомофобним.

Зокрема, громадська організація «Альянс.Глобал» повідомила, що звернулася до уповноваженої Верховної Ради з прав людини Людмили Денісової, а також до президента України Володимира Зеленського з проханням перевірити допис пана Кулеби на ознаки дискримінації та підбурення до ненависті за ознакою сексуальної орієнтації, а також вжити відповідних заходів та оприлюднити публічно свою позицію щодо інциденту.

«Сьогодні на своїй офіційній сторінці Facebook Уповноважений Президента України з прав дитини Микола Кулеба опублікував недопустиме для державного службовця гомофобне висловлювання. А саме, пан Кулеба прирівнює гомосексуальних людей до ґвалтівників, а з контексту публікації випливає заперечення паном Кулебою права гомосексуальних людей на батьківство», — йдеться на фейсбук-сторінці ГО «Альянс Глобал».

Всі матеріали розділу / жанру:
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
562
Переглядів
Коментарі
Код:
Им'я:
Текст:
Коментувати
Коментувати
Нові тексти на ДМ
2016 — 2020 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
DMCA.com Protection Status
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду