detector.media
27.06.2013 15:06
Телегрупи пропонують інтернет-ресурсам своє відео безкоштовно, але хочуть самі заробляти на відеорекламі
Телегрупи пропонують інтернет-ресурсам своє відео безкоштовно, але хочуть самі заробляти на відеорекламі
Обсяги ринку відеореклами в інтернеті у 2013 році становитимуть до 40 млн грн, прогнозують телегрупи

Чотири найбільші українські телегрупи StarLightMedia, Inter Media Group, «1+1 медіа» та «Медіа Група Україна» оголосили про ініціативу «Чисте небо», спрямовану на захист їхніх прав на контент у мережі та легалізацію інтернет-ресурсів, що транслюють телевізійний контент. Про це вони повідомили на прес-конференції 27 червня.

 

Телегрупи запропонували інтернет-ресурсам безкоштовний контент, що належить телеканалам. В обмін вони вимагають видалити неліцензійний контент. Умовою отримання легального відео є його розміщення в плеєрах медіагруп. При цьому телегрупи будуть керувати продажами реклами в цих плеєрах. «Ми хочемо самі розміщувати всю відеорекламу й отримувати з неї весь дохід», - заявив голова StarLightMedia Володимир Бородянський.

 

Інтернет-майданчики зможуть заробляти на розміщенні банерної та іншої медійної реклами на своїх сторінках. «Вся банерна реклама та все, що навколо плеєра, буде діставатися майданчикам», - уточнив пан Бородянський.

 

При цьому контент буде безкоштовним для кінцевого споживача, наголосив директор «Медіа Групи Україна» Федір Огарков: «Ми не хочемо брати жодної копійки з кінцевих користувачів. Ми навіть в інтернет-майданчиків не вимагаємо купувати в нас контент».

 

Контент надаватиметься легальним інтернет-ресурсам у вигляді окремих програм і нарізок. Це буде відео в запису - про ретрансляцію телеканалів мова поки не йде, оскільки це питання вимагає окремого врегулювання.

 

Однак у мережу телеканали викладатимуть не весь свій контент, а лише той, на показ якого в інтернеті мають права. Зокрема, не будуть доступними спортивні трансляції, закупні програми та фільми. За обсягами це, наприклад, 50% контенту StarLightMedia та близько половини контенту «1+1 медіа» (дані щодо інших телегруп не оголошувалися). «Потрібно розрізняти контент, який ми виробляємо, і той, який ми купуємо в інших правовласників. Якщо до нас надходять обмеження, ми повинні їх враховувати», - зазначив пан Огарков.

 

Крім цього трансляція в плеєрі буде обмежена територією, на яку поширюються права на інтернет-показ кожного продукту. «Українського "Холостяка" глядачі в Америці дивитися не зможуть», - пояснив пан Бородянський.

 

За даними телегруп і цифрового агентства повного циклу AdPro|isobar, в Україні близько 600 сайтів з неліцензійним контентом (від великих до дрібних). А обсяги ринку відеореклами на цих ресурсах у 2013 році, за їхнім прогнозом, становитимуть 30-35 млн грн (за оптимістичним прогнозом - 40-42 млн грн). Цю суму телегрупи вважають своїми прямими збитками від розміщення їхнього контенту нелегально.

 

До 1 жовтня 2013 року телегрупи пропонують інтернет-майданчикам подати заявки на участь у контент-партнерстві «Чисте небо» та отримати можливість розміщення легального відео на своїх сторінках. Такі інтернет-ресурси отримають статус офіційних партнерів. Контакти для переговорів можна знайти на сайті ініціативи legalcontentua.com.

 

У легальній площині з телегрупами вже співпрацюють портали Bigmir.net і Tochka.net. «Це вигідно всім. Наші користувачі отримали зручний доступ до різноманітного контенту, який постійно оновлюється та доповнюється, а телеканали та інші партнери, в свою чергу, - монетизацію», - зазначила в інтерв'ю «Детектор медіа» директор з розвитку Bigmir.net Олена Шабашкевич.

 

Наступним етапом ініціативи стане об'єднання правовласників для захисту своїх прав та боротьби з тими ресурсами, які відмовилися від офіційного партнерства. «Це перший крок на шляху до створення об'єднання правовласників. Ми закликаємо приєднатися також державні установи, інтернет-посередників, громадські організації», - зазначила директор з юридичних питань групи «1+1 медіа» Тетяна Смирнова.

 

Телегрупи також закликали рекламодавців розміщувати рекламу тільки на майданчиках з ліцензійним контентом. Планується, що правовласники згодом сформують так званий «білий список» сайтів, які не порушують прав на інтелектуальну власність.

 

 

«Детектор медіа»

 

Фото Івана Марунича

detector.media
DMCA.com Protection Status
Design 2021 ver 1.00
By ZGRYAY