ПРОЕКТИ
09:52
Вівторок, 10 Лютого 2015

Amnesty International в Україні заявляє, що вважає Руслана Коцабу в’язнем сумління

Amnesty International в Україні заявляє, що вважає Руслана Коцабу в’язнем сумління
Amnesty International в Україні заявляє, що вважає Руслана Коцабу в’язнем сумління

Представництво міжнародної організації Amnesty International в Україні розповсюдило заяву, у якій стверджує, що «українського журналіста» Руслана Коцабу заарештовано за підозрою у державній зраді «через публікацію відеоролика» і вимагає негайно його звільнити. Про це йдеться у заяві «Переслідування людей за громадянську позицію щодо конфлікту в Україні є неприйнятним», опублікованій на офіційному сайті організації.

 

«До позиції Руслана Коцаби можна відноситись по-різному. Але заарештовуючи його за висловлювання громадянської позиції, українська влада порушує основоположне право людини на вираження думок, яке українці відстоювали на Майдані», - заявила директор Amnesty International в Україні Тетяна Мазур.

 

При цьому Amnesty International в Україні заявляє, що «відомого журналіста Руслана Коцабу затримали після того, як він опублікував відеоролик, в якому охарактеризував конфлікт на Донбасі як братовбивчу громадянську війну і висловив свою негативну позицію з приводу мобілізації для участі в цьому конфлікті».

 

Як повідомляла «Детектор медіа», в ухвалі Івано-Франківського міського суду від 8 лютого зазначено, що блогер Руслан Коцаба за винагороду працював на замовлення російського телеканалу «НТВ» і організовував підготовку провокативних матеріалів для трансляції на російському ТБ.

 

«В період з 23 до 25 січня Коцаба за обіцяну винагороду отримав завдання від кореспондента російського телеканалу "НТВ" про збір та підготовку репортажів щодо протестних акцій з приводу мобілізації на території Івано-Франківської області, зокрема у селі Черемхів Коломийського району», - йдеться в ухвалі суду.

 

В ухвалі суду від 8 лютого також зазначено, що 1 лютого Руслан Коцаба у селах Коршів та Черемхів намагався у присутності представника  телеканалу держави-агресора отримати у місцевих жителів інтерв'ю провокаційного характеру, пов'язаного з мобілізаційною кампанією в Україні. Відеозвернення  Руслана Коцаби до Президента України «Я проти мобілізації» використовували в інформаційних програмах «Время покажет» російського «Первого канала» і російського телеканалу «Россия 1». У документі також наголошується, що Руслан Коцаба мав намір найближчим часом виїхати на невизначений термін на територію так званих ЛНР та ДНР, аби продовжити свою діяльність.

 

Водночас Amnesty International в Україні стверджує, що блогер з Івано-Франківська керувався у своїх діях виключно громадянською позицією. «Коцаба стверджував, що він віддасть перевагу в'язниці перед мобілізацією, і закликав інших підтримати свою позицію», - йдеться у заяві.

 

Amnesty International в Україні заявила, що вважає Руслана Коцабу в'язнем сумління і закликає українську владу негайно і беззастережно звільнити журналіста. Організація також нагадує, що «в'язень сумління» - особа, яку переслідують і/або ув'язнюють за мирне висловлювання своїх поглядів (термін був запроваджений на початку 1960-х засновником Amnesty International Пітером Бененсоном).

 

Організація також заявляє, що заборона публічних виступів проти мобілізації в Україні є порушенням громадянських прав. «Раніше, в неділю, 8 лютого, противники мобілізації планували провести мирний протест на вулицях Маріуполя. Напередодні, 7 лютого, вони отримали недвозначне попередження від радника міністра внутрішніх справ та народного депутата Антона Геращенка, що кожен, хто публічно виступить проти мобілізації, буде затриманий на кілька годин для встановлення особи та відпущений після дактилоскопії та фотографування. Amnesty International розглядає таку заборону як явне порушення права на свободу слова і зборів», - йдеться у заяві.

 

Нагадаємо, блогера Руслана Коцабу арештовано на 60 діб за звинуваченням у державній зраді і перешкоджанні законній діяльності Збройних Сил України.

 

Незалежна медіа-профспілка України вважає, що заклики блогера бойкотувати мобілізацію в умовах війни вписується в антиукраїнську інформаційну кампанію. Разом з тим, наголошують у НМПУ, попри всю неоднозначність діяльності Руслана Коцаби притягнення його до кримінальної відповідальності створює прецедент, коли кожного журналіста або громадського діяча за висловлювання, які суперечать офіційній позиції органів державної влади, буде звинувачено у державній зраді.

 

Як писала «Детектор медіа», Руслан Коцаба заявив, що є журналістом-фрілансером кількох українських ЗМІ. Водночас всі названі ним медіа заявили про протилежне: або припинили співпрацю з паном Коцабою, або ніколи не співпрацювали з ним.

 

18 січня телеканал «112 Україна» офіційно заявив, що Руслан Коцаба наразі не є кореспондентом каналу. Згідно повідомлення редакції, пан Коцаба був позаштатним кореспондентом (стрингером) каналу «112 Україна» в місті Івано-Франківську. Договір про співробітництво пана Коцаби та «112 Україна» був розірваний 31 грудня 2014 року. Як повідомили «Детектор медіа» на телеканалі ZIK, співпрацю з паном Коцабою вони припинили рік тому, коли відкрили повноцінний корпункт у Івано-Франківську з іншим журналістом. Редакція обласної телерадіокомпанії «Галичина» заявила, що Руслан Коцаба ніколи з ними не співпрацював.

 

Незалежна медіапрофспілка України (НМПУ) заявила, що Руслан Коцаба не є членом медіапрофспілки і його прес-карта недійсна.

 

«Детектор медіа»

У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
Всі матеріали розділу / жанру:
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
4229
Переглядів
Коментарі
Noser
12:56 / 10 Лютого 2015
test
Код:
Им'я:
Текст:
Коментувати
Коментувати
Нові тексти на ДМ
2016 — 2018 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop