15:54
П'ятниця, 15 Червня 2012

Бенкендорфу пропонували ще один проект, подібний до «Народного списку» Королевської

Ідея «Народного списку» осінила багатьох телевізійних діячів
Бенкендорфу пропонували ще один проект, подібний до «Народного списку» Королевської

У відповідь на звинувачення в плагіаті генеральний директор Національної телекомпанії України Єгор Бенкендорф заявляє, що концепції проектів, подібних за форматом до «Народного списку» він отримував неодноразово від різних журналістів і продюсерів. Зокрема, у вересні 2011 року до нього прийшов продюсер Віктор Гончарук з концепцією програми «Я - політик».

 

У презентації формат цього проекту визначався так: «"Я-політик" - це громадсько-політичне телевізійне шоу, у рамках якого належить реалізувати суспільну потребу у нових лідерах в українській політиці. Герої програми - пересічні громадяни країни, а також різного рівня знаності політики та громадські діячі місцевого рівня, які в рамках проекту повинні описати свою світоглядну позицію, представити свою програму розвитку місцевої спільноти (а надалі - й країни в цілому), а також взяти участь у вирішенні проблем своїх майбутніх (чи сучасних) виборців. Перспективною метою проекту є формування списку кращих, який складатиметься із 12 нових яскравих політичних лідерів». Детальніше дивіться в концепції (doc, 40 kb).

 

Друзі Віктора Гончарука відучора, 14 червня, коли з'явилась інформація про проект Першого «Народний список», почали кидати йому на пошту посилання на це повідомлення, підозрюючи що канал реалізував саме його ідею, розповів «Детектор медіа» пан Гончарук.

 

«Ідея таких проектів зараз дуже нагальна. Тому що по суті жодна політична сила не може пояснити механізм добору тих чи інших людей, які входять до її списку. Це стосується як влади, так і опозиції. Тому ідея сама по собі могла з'явитись у великої кількості людей. Але я цю ідею осмислив по-своєму», - вважає Віктор Гончарук.

 

Подібні програми були реалізовані в Індії та США, «а у своїй концепції я хотів, щоб це було альтернативою, умовно кажучи, "шустерам". Тому що сьогодні політичної телевізійної журналістики, як такої не має», - наголошує продюсер.

 

Але у відповідь на свою пропозицію Віктор Гончарук почув від НТКУ: «хто за це готовий платити?». Продюсер намагався знайти кошти для свого проекту, та йому це не вдалося.

 

Хоча Віктор Гончарук не планує залишати наміри запустити це шоу і вважає, що після запуску «Народного списку» на Першому увага до подібних форматів зросте: «Думаю, що через те, що хтось покаже, як працюють ці програми, у спонсорів та представників інших політичних сил (особливо опозиційних) з'явиться бажання пояснити принципи, за якими вони добирають людей, та розпочати певний механізм для включення людей у список».

 

Тележурналіст Євгенія Цвєтанська, яка 14 червня звинуватила Єгора Бенкендорфа в запозиченні її ідеї, теж надала «Детектор медіа» свою концепцію (.doc, 26 kb) під робочою назвою «Народний кандидат». Коментуючи закиди пана Бенкендорфа щодо лаконічності її концепції, пані Цвєтанська сказала: «По-перше, талмуди топ-менеджери не читають. Мова йшла про коротку концепцію, ідеї. Якщо вона подобається, розробляється сценарій. По-друге, Єгор Бенкендорф не повідомив про те, що подібна ідея вже реалізується. (Нам) передали, що це не може вийти в ефір. На ділі виявилося зворотне. По-третє, серед 100-200 проектів, які, як каже пан Бенкендорф, приходять до нього, він чомусь запам'ятав цю концепцію і навіть порахував кількість рядків».

 

Концепція «Народного кандидата» була розроблена більш детально, та оскільки не було зацікавленості з боку керівництва НТКУ, повний варіант не пропонувався, повідомив співавтор ідеї Володимир Горковенко.

 

Нагадаємо, продакшн «Савік Шустер студія» готує на замовлення Національної телекомпанії України програму «Народний список», у якій молоді активісти змагаються за звання народного кандидата, переможець якого отримає місце в партійному списку Наталі Королевської. Назва нового телепродукту ідентична назві політичного проекту Наталі Королевської «Народний список».

 

Після появи інформації про запуск цього проекту тележурналістка Євгенія Цвєтанська звинуватила НТКУ в присвоєнні ідеї її проекту «Народний кандидат», придуманого нею і журналістом ICTV Володимиром Горковенком. Авторка каже, що проект затвердили в позаштатного радника глави Адміністрації президента Ігоря Шувалова, який «дав добро, щоб він виходив на НТКУ», а потім концепцію програми допрацьовували із шеф-редактором новин «Інтера» Олександром Пилипцем, який і мав віднести її Єгору Бенкендорфу.

 

Єгор Бенкендорф звинувачення в запозиченні цієї ідеї відкинув і повідомив, що Олександр Пилипець приніс йому «сторінку з 12 реченнями», до яких він поставився не серйозно. Ігор Шувалов сказав, що ніяких концепцій не отримував і не пам'ятає обговорень подібних проектів.

 

«Детектор медіа»

У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
Всі матеріали розділу / жанру:
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
8392
Переглядів
Коментарі
Алексу
16:44 / 17 Червня 2012
Це ідея ,яку вкрасти неможливо,бо вона банальна. Таких десятки з різними назвами носЮть і носЮть . Тож нема про що говорити.
Алекс77
21:56 / 16 Червня 2012
Телеку. Математика проста. Журналіст Горковенко зустрічається із Шуваловим - і пропонує авторський проект "народний список". Шувалов киває головою, каже: "класний проект" і після цього зникає. І, о диво, через місяць Мустафа Наєм на УП пише, що в Королевської виходить на УТ-1 з проектом "Народний список". Тут не потрібно бути великим аналітиком, щоб зрозуміти: людей використали, проект вкрали.
Телек
16:30 / 16 Червня 2012
Алекс з Інтера, шось я не пойняв.З якими людьми? Різні проекти з тими самими чі що?
Алекс77
14:57 / 16 Червня 2012
Ніхто не говорить вже про те, що проект почав реалізовуватися саме після його розмови з ПИлипцем. Дайте навіть одне слово ідеї - і я тобі напишу 10 різних концепцій. Ідея зробити цей проект саме в цей час перед виборами, з цими людьми, залучити спонсорів, ось головне, чим він скористався, а не концепцією
Айзеншпиц-Moscow
09:36 / 16 Червня 2012
Все проэкты Первого придумал я и тлько я .Все остальное выдумки нецдачников.Никогда никому не верьте-все что я создал,вернее моим дедом ,начиная со дня создания Первого канала.Гоннчарук все придумал и перетащил у меня.это чисатя правда.И не один проект не выйдет,пока я не разрешу.Все поняли ????
du hast
22:46 / 15 Червня 2012
Гончарук - жесткий администратор политических кампаний, что-то среднее между Геббельсом, Гессом и Мюллером. По стилю очень на него похоже - мягко стелет, жестко спать. Его тирания в Киеве это показала
Цой
19:32 / 15 Червня 2012
Да .,я жив!и все проекты=моя идея,как и Айзеншпица,он скоро будет на линии
Клоуны
19:32 / 15 Червня 2012
Люди ,о чем здесь говорить! Идея стара,как мир. Перед выборами таких проектов в головах журналистов и продюсеров десятки. Все об одном и том,только разными словами. Это не оригинальная идея, как считают Пилипцы и другие. Чего столько шума?
Лідер
19:27 / 15 Червня 2012
Ой, хочу почути усі прізвища які думають однаково і приносили Єгору політичні проекти. Про політику в ефірі ладні взагалі забути керівники каналів, зникла б необхідність купляти вазелін.
Виктор Цой жив!
18:42 / 15 Червня 2012
Виктор Цой продюсер всех продюсеров!
Прдюсер
18:26 / 15 Червня 2012
Моя идея,не твоя Мазур!Тебе кто сказал,что єто твоя концепция?Я первій документы Бенкендорфу переправил,и он сказал что будет ставить шоу по моим канонам!Я тебе устрою,пожоди,буду в Москве от тебе скажу!!!!!!!!!!!!!!!!
Мазур-днепроптеровск
18:23 / 15 Червня 2012
люди просто пиаряться,а кто то должен делать вид что он доктор.Яподам в суд на вас всех,потому что вы украли мою идею
you
18:20 / 15 Червня 2012
таких концепций валом.и все они похожи друг на друга."Мяса много-мысли мало"И ли первый должен все утверждать ?Выбирают лучшее а не всеп
юрист
18:10 / 15 Червня 2012
Конечно, пусть идут в суд. Только с той филькиной грамотой, которую они дали Телекритике шансов у них ноль целых, ноль десятых. Это совершенно не тянет на объект авторского права.
Гайковерт
17:11 / 15 Червня 2012
Я тоже поддерживаю идею идти в суд. Вор должен сидеть в тюрьме, а не возглавлять НТКУ!!!!!
Гайковерт
17:09 / 15 Червня 2012
Концепцию двух посмотрел. Где же концепция Егора Б.? Или теперь это коммерческая тайна...? А то украдут еще тележурналюги проклятые....:-))
Алекс77
17:05 / 15 Червня 2012
Шувалов і Бенкендорф - шушара, яка просто усе краде: від грошей до ідей. І шкода, щл таким талановитим журналістам, як Горковенко, Цвєтаєва та багатьом іншим, не дають можливості творчо реалізовуватися. Замість них працюють савіки і кисільови. А автори проекту, який у них украли мають звернутися до суду. Тим більше, що вкрали під Наташу-джинсовичку.
Код:
Им'я:
Текст:
Коментувати
Коментувати
Нові тексти на ДМ
2016 — 2018 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop