17:57
Середа, 9 Листопада 2011

Найєм вимагає від Пшонки перевірити законність призначення судді КС

Найєм вимагає від Пшонки перевірити законність призначення судді КС

Журналіст Мустафа Найєм просить Генеральну прокуратуру перевірити факти порушення закону під час голосування у Верховній Раді за призначення Олександра Пасенюка суддею Конституційного Суду. Як повідомив пан Найєм у своєму блозі на «Українській правді», відповідну заяву він подав у ГПУ 8 листопада.

 

У заяві журналіст нагадує, що відповідно до закону про регламент Верховної Ради голосування 3 листопада мало бути таємним, кожен депутат мав кинути у скриньку один бюлетень. Однак журналісти та телеоператори зафіксували, що депутат фракції «Блоку Литвина» Юрій Литвин вкинув у скриньку для голосування одразу декілька бюлетенів. Цей факт також зафіксували члени Лічильної комісії – про порушення закону було повідомлено при складанні протоколу цієї комісії та на засіданні Верховної Ради, зазначає журналіст.

 

Попри це, як відомо, результати голосування за кандидатуру Олександра Пасенюка були оголошені – і він склав присягу.

 

Журналіст Мустафа Найєм просить генпрокурора Віктора Пшонку перевірити викладені ним факти та в разі підтвердження порушення закону порушити відповідну кримінальну справу. Копію відеозапису, на якому зафіксовано вкидання бюлетенів, він додає до заяви.

 

 


 

 

Пан Найем нагадує, що згідно зі ст. 97 КПК України, прокурор зобов'язаний прийняти рішення по заяві чи повідомленню про злочин не пізніше триденного строку – і або порушити кримінальну справу, або відмовити в її порушенні, або направити заяву за належністю. Перевірка фактів, викладених у заяві, має бути здійснена в термін не більше 10 днів.

 

«Детектор медіа»

 

Фото - УП

У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
Всі матеріали розділу / жанру:
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
14186
Переглядів
Коментарі
Код:
Им'я:
Текст:
Коментувати
Коментувати
Нові тексти на ДМ
2016 — 2018 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop