Міжнародний інститут преси закликає українську владу розслідувати замах на миколаївського журналіста

22 Жовтня 2011
20083
22 Жовтня 2011
15:29

Міжнародний інститут преси закликає українську владу розслідувати замах на миколаївського журналіста

20083
Міжнародний інститут преси закликає українську владу розслідувати замах на миколаївського журналіста

Справа журналіста миколаївської газети «Наше місто» Олександра Влащенка, який став жертвою нападу і перебуває у важкому стіні в лікарні, набуває міжнародного резонансу. Слідом за «Репортерами без кордонів» віденський Міжнародний інститут преси (IPI) звернувся із закликом до української влади з'ясувати обставини злочину і притягти винних до відповідальності. Про це йдеться в заяві IPI від 21 жовтня.

 

На думку менеджера зі свободи преси та комунікацій IPI Ентоні Міллза, «цей випадок  висвітлює небезпеку, з якою продовжують зіштовхуватися журналісти в Україні». «Ми закликаємо міністерство внутрішніх справ швидко провести повне та прозоре розслідування цього злочину і посадити винуватців на лаву підсудних», - сказав він.

 

Міжнародний інститут преси характеризує замах на Олександра Влащенка як «останній в низці подій,  які негативно впливають на свободу слова в державі колишнього радянського блоку».

 

Як писала «Детектор медіа», на Олександра Влащенка напали, коли він повертався додому з роботи, у ніч із 16 на 17 жовтня. Невідомі вистрілили йому в голову, і забрали обидва його мобільні телефони і фотоапарат. Міліція порушила кримінальну справу за фактом розбою та замаху на умисне вбивство журналіста.

 

IPI також нагадує про нещодавнє схвалення  Верховною Радою в першому читанні нової редакції  закону «Про захист суспільної моралі», що «може призвести до скасування ліцензій на мовлення», «до посилення тиску на незалежні медіа» і водночас становить загрозу для електронних видань. IPI привертає увагу і до відмови парламенту ухвалити зміни до закону «Про судовий збір», що відкриває дорогу до мільйонних позовів проти ЗМІ.

 

Нагадаємо, що в результаті здійсненої до Києва місії Міжнародний інститут преси спільно з Медіа-організацією Південної та Східної Європи оприлюднили цього року доповідь про стан свободи преси в Україні. У ній  відзначається різке погіршення у цій сфері з приходом до влади Януковича.

 

«Детектор медіа»

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
20083
Читайте також
20.10.2011 11:51
Дмитро Шурхало, «Україна молода»
36 088
Коментарі
1
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Николаевец
4563 дн. тому
Капец!!! Почему никто не рассматривает ту возможность, что Сашу просто гопнули, как обычного парня. Не все же знают журналистов Николаева в лицо! Бред!
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду