НМПУ застерігає Севастопольську міськраду від прийняття дискримінаційного положення про акредитацію

9 Вересня 2011
15926
9 Вересня 2011
17:31

НМПУ застерігає Севастопольську міськраду від прийняття дискримінаційного положення про акредитацію

15926
Севастопольська міськрада хоче 13 вересня ухвалити положення про акредитацію, яке порушує законодавство
НМПУ застерігає Севастопольську міськраду від прийняття дискримінаційного положення про акредитацію

Незалежна медіа-профспілка України (НМПУ) звернулася до депутатів Севастопольської міської ради з вимогою відмовитися від прийняття дискримінаційних правил акредитації журналістів на сесії 13 вересня. Про це повідомляє прес-служба НМПУ.

 

Раніше міська рада на своєму веб-сайті оприлюднила проект «Положения о порядке аккредитации средств массовой информации при Севастопольском городском совете». Медіа-юрист Людмила Панкратова назвала його таким, що «звужує права журналістів і ЗМІ на отримання інформації про діяльність органу місцевого самоврядування».

 

Як стверджує НМПУ, проект положення про акредитацію порушує статті 19, 22, 34 Конституції України, статті 3, 25 та 26 Закону «Про інформацію», статті 3 та 4 Закону «Про доступ до публічної інформації». У разі ухвалення, положення порушить законні права та інтереси громадян, журналістів та працівників засобів масової інформації на безперешкодний доступ до відкритих засідань колегіального органу суб'єкта владних повноважень.

 

«У разі прийняття дискримінаційних правил акредитації НМПУ буде відстоювати права журналістів у суді, а голова Севастопольської міської ради депутат от Партії регіонів Юрій Дойніков буде висунутий на номінацію "Ворог преси - 2011". Торік до ТОП-20 ворогів преси вже потрапляв чиновник з Севастополя - колишній голова міської адміністрації та голова міського осередку Партії регіонів Валерій Саратов. 2011 року президент звільнив Саратова за низький рейтинг», - йдеться у повідомленні профспілки.

 

Як писала ТК, депутати Сіверськодонецької міськради вже ухвалили дискримінаційне положення про акредитацію. Проблеми з акредитацією виникли у журналістів видання «Крым сегодня» в Сакській міській раді.

 

Нагадаємо, що ст. 26 Закону України «Про інформацію» твердить, що «відсутність акредитації не може бути підставою для  відмови в допуску журналіста, працівника засобу масової інформації на відкриті заходи, що проводить суб'єкт владних повноважень».

 

«Детектор медіа»

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
15926
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду