Кабмін хоче прибрати із законодавства згадку, що статути НТКУ і НРКУ затверджуються законом

12 Серпня 2010
21460
12 Серпня 2010
12:09

Кабмін хоче прибрати із законодавства згадку, що статути НТКУ і НРКУ затверджуються законом

21460
Кабмін хоче прибрати із законодавства згадку, що статути НТКУ і НРКУ затверджуються законом

11 серпня на засіданні Кабінету Міністрів України схвалено законопроект про внесення змін до статті 14 закону «Про телебачення і радіомовлення»», підготовлений Державним  комітетом телебачення та радіомовлення. Про це повідомляє департамент інформаційної політики Держкомтелерадіо, зазначаючи, що секретаріат Кабміну готує документи для подання законопроекту на розгляд парламенту.

 

Метою законопроекту є «вдосконалення правових засад діяльності національних телерадіоорганізацій». Пропонується виключити частину четверту статті 14 Закону України «Про телебачення і радіомовлення», у якій ідеться про те, що Національна телекомпанія України та Національна радіокомпанія України мають свої статути, які затверджуються законом України.

 

Держкомтелерадіо пояснює цю пропозицію тим, що ця норма не узгоджується з Конституцією України, Господарським кодексом України, законом «Про управління об'єктами державної власності».

 

«У зв'язку з цим та на виконання пункту 2 постанови Кабінету Міністрів України від 2 червня 2010 р. № 383, Держкомтелерадіо було підготовлено проект закону», - пояснює комітет. Нагадаємо, урядова постанова № 383 від 2 червня стосувалася внесення змін до статуту НРКУ, за яким функції управління компанією поклали на Держкомтелерадіо, а керівництва - на генерального директора, який призначається урядом.

 

«Фактично Держкомтелерадіо хоче легалізувати те, що було зроблено кілька місяців тому - зміни до статутів НТКУ і НРКУ, тобто перепідпорядкування Кабміном собі державних мовників», - прокоментував законопроект юрист Інституту медіа права Ігор Розкладай.

 

«Детектор медіа»

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
21460
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду