Прокуратура відмовилася порушувати кримінальну справу проти депутата Ткаченка

28 Вересня 2009
29034
28 Вересня 2009
12:33

Прокуратура відмовилася порушувати кримінальну справу проти депутата Ткаченка

29034
Прокуратура відмовилася порушувати кримінальну справу проти депутата Ткаченка

Прокуратура відмовилася порушувати кримінальну справу проти народного депутата Олександра Ткаченка у зв'язку з інцидентом, що виник під час запису інтерв`ю для телеканалу СТБ. Про це повідомляє УНІАН.

 

Підстава -   відсутність в діях депутата складу злочинів, передбачених частини 1 статті 171 Кримінального кодексу України (умисне перешкоджання законній професійній діяльності журналістів) та ч.1 ст. 194 КК України (умисне знищення або пошкодження чужого майна, що заподіяло шкоду у великих розмірах).

 

Сааме таким став результат перевірки прокуратури Печерського району Києва за заявою   спеціального кореспондента департаменту інформаційно-аналітичного мовлення телеканалу СТБ Ольги Червакової. Прецедент - неправомірні дії народного депутата від фракції Комуністичної партії України Олександра Ткаченка.

 

Представники УНІАНУ зазначили, що «у даному випадку дії депутата не містять складу злочину». І зауважили:   «факт пошкодження народним депутатом України О.Ткаченком мікрофону, який є власністю телеканалу, за викладених заявницею обставин, дійсно знайшов об'єктивне підтвердження».

 

Кримінально караним, згідно з чинним Кримінальним кодексом України, є умисне знищення або пошкодження чужого майна, яке заподіяло шкоду у великих розмірах. (Згідно з п.3 примітки до статті 185 КК, злочином у великих розмірах визнається такий, що вчинений на суму, в 250 і більше разів вищу за неоподаткований мінімум доходів громадян, тобто - від 4250 грн.) Вартість же пошкодженого мікрофону, згідно з офіційною інформацією телеканалу СТБ, становить 1330 грн.

 

У висновках прокуратури йдеться про те, що у ході перевірки не здобуто достатніх даних, які б достовірно свідчили про наявність умислу у народного депутата саме перешкодити професійній діяльності як окремого журналіста, так і засобів масової інформації в цілому. Зокрема, дії пана ткаченка характеризують, як такі, що «були викликані настирливою наполегливістю журналістки О. Червакової, яка намагалася отримати відповіді на свої запитання всупереч небажанню народного депутата їх надавати».

 

Тепер Ольга Червакова та телеканал СТБ   можуть   звернутися із позовом про відшкодування завданої як моральної, так і матеріальної шкоди в порядку цивільного судочинства. Крім того, в прес-службі прокуратури зауважили, що пана Ткаченка «можуть бути предметом розгляду Комітету з питань регламенту, депутатської етики та забезпечення діяльності Верховної Ради України».

 

Нагадаємо, на мікрофон журналістки СТБ пан   Ткаченко напав 1 вересня. Інцидент трапився у приміщенні Верховної Ради. Пані Червакова планувала взяти в депутата   коментар. Після чергового питання він вихопив мікрофон і кинув його.

 

Народний депутат від Партії регіонів, Голова Комітету Верховної Ради з питань свободи слова та інформації  Ганна Герман спочатку обурилася поведінкою пана Ткаченка. А вже наступного дня заявила про неоднозначність ситуації:

 

«Я вчора кілька разів переглядала плівку із записом цього інциденту і зауважила одну деталь. Якщо експерти підтвердять це, погляд на ситуацію буде змінено: в один момент мікрофон журналістки торкнувся обличчя нардепа. Якщо так, то треба говорити не лише про поведінку депутата, але й про поведінку та відповідальність журналістки. Якщо ж експерти не підтвердять цього, то журналістська спільнота, не чекаючи на кримінальні справи чи судові засідання, має сама відреагувати на таку поведінку нардепа», - сказала пані Герман.

 

Київська незалежна медіа-профспілка звернулася до генерального прокурора Олександра Медведька з проханням порушити кримінальну справу щодо народного депутата Олександра Ткаченка через інцидент з журналісткою СТБ. Заяву пыдтримали журналісти. Зокрема, КНМП просила порушити кримінальну справу за ознаками складу злочину, передбаченого частиною 1 статті 171 Кримінального кодексу України (перешкоджання законній діяльності журналістів).

 

«Детектор медіа»

 

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
29034
Читайте також
Коментарі
2
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Jane
5319 дн. тому
Ура! ))
Горячофф
5321 дн. тому
Господи, какая "криминальна справа"! Просто байкот ублюдку и все! Тем более, что человек, когда ему суют микрофон в рожу, имеет право отреагировать. Наши журналисты только и ждут, чтобы их послали, дабы позже поднять кипеш! Ну это такое.... Все очень просто, забыть про существование такой единицы, как ткаченко! Давно пора вообще вычеркнуть коммунистов из списков респондентов и спитчрайтеров. Все! И тогда они начнут либо подпольную деятельность либо издохнут! Байкот, а не пиздеж повсеместный. Ну бросил и бросил! Теперь без эфира. Вот в чем сила журналистов. Какая криминальная справа?! К чему?
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду