16:21
Середа, 14 Травня 2008

З американських військових, що вбили Тараса Процюка, зняли звинувачення

З американських військових, що вбили Тараса Процюка, зняли звинувачення

Суд в Іспанії зняв звинувачення з американських військових, що вбили іспанського журналіста, разом із яким загинув українець Тарас Процюк.

 

Ідеться про інцидент 8 квітня 2003 року, коли американські танкісти в Іраку обстріляли готель «Палестина» в Багдаді, що був базою для більшості журналістів. Тоді загинули іспанець Хосе Коусо, телеоператор каналу «Телесінко», і українець Тарас Процюк, телеоператор агентства Ройтерз, і були тяжко поранені ще троє працівників Ройтерз.

 

Національний суд Іспанії голосами двох суддів проти одного вирішив у вівторок, що для звинувачення недостатньо свідчень і є підстави вважати, що іспанський журналіст загинув унаслідок бойових дій, а не свідомого вбивства.

 

Справу проти американських військових в Іспанії порушили за статтями іспанського законодавства, які передбачали до 15 років ув’язнення за вбивство і «злочин проти міжнародної спільноти», тобто неспівмірні дії проти цивільних осіб у воєнний час.

 

Два міжнародні ордери на арешт і екстрадицію американського танкіста, який здійснив постріл, і двох його командирів видали 2005 і 2007 року судді в Іспанії на вимогу родичів Хосе Коусо.

 

Сполучені Штати не видали своїх військових.

 

Напередодні, 2004 року, США заявили, що в перебігу власного розслідування не виявили помилкових дій чи недбалості своїх військовослужбовців, які діяли відповідно до обставин.

 

Чільні американські урядовці стверджували, що танкісти відкрити по готелю вогонь у відповідь на обстріл із того будинку.

 

Коли телеканали показали кадри обставин інциденту, з яких видно, що обстрілу не було, у США заявили, що танкісти могли сприйняти за обстріл чи за дії коригувальника ворожого вогню відблиски з журналістських об’єктивів.

 

Міжнародні журналістські організації скритикували такі висновки американської влади.

 

У справі загибелі Тараса Процюка жодних судових справ не було. США офіційно повідомили Україну, що, за висновками їхнього розслідування, постріл із танку по готелю було здійснено з метою самооборони і в цілковитій відповідності до правил ведення бойових дій.

 

ІМІ за інформацією Радіо Свобода

У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
Всі матеріали розділу / жанру:
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
14932
Переглядів
Коментарі
свидомым по заслугам?
21:15 / 14 Травня 2008
Ну как и положено, полицайствующей шестёрке ("миротворцу") Украине даже до всякого суда рот заткнули. Испания (член НАТО птыть!) суд провела, но результат - ноль, а холопской Украине и о суде не положено думать. Всё будет как в Киргизии, там пьяный военнослужащий базы НАТО застрелил казаха, а дело не то что расследовать даже не начали, вообще сказали заткнуться "на самом высоком уровне" Киргизстана. И закон ещё потребовали принять, по которому преступления служащих базы НАТО Киргизстаном не рассматриваются. И оплачитвае содержание этой базы Киргизия. Вот это рыночно, демократически, по-НАТОвски! Это сколько ж Украине придётся платить за присутствие кораблей флота НАТО в Севастополе, после ухода ЧФ России?
Код:
Им'я:
Текст:
Коментувати
Коментувати
Нові тексти на ДМ
Опитування
/
Результати
Чи подобається вам поточний формат
Так, подобається!
Ні, не подобається!
Я не підписаний на розсилку «Детектор медиа»!
Коментар, або свій варіант:
Чи подобається вам поточний формат
Так, подобається!
5.9% (1)
 
Ні, не подобається!
17.6% (3)
 
Я не підписаний на розсилку «Детектор медиа»!
76.5% (13)
 
Коментар, або свій варіант:
0.0% (0)
 
Загалом відповідей: 17
2016 — 2018 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop