Висновок про співпрацю України і ЦРУ європарламентарі зробили на основі минулорічних російських телепрограм

15 Листопада 2007
27259
15 Листопада 2007
11:33

Висновок про співпрацю України і ЦРУ європарламентарі зробили на основі минулорічних російських телепрограм

27259
Висновок про співпрацю України і ЦРУ європарламентарі зробили на основі минулорічних російських телепрограм

Депутат Європарламенту Клаудіо Фава, заявляючи про існування секретних посадок літаків ЦРУ на території однієї з військових баз України, спирався на матеріали репортажу російського журналіста Аркадія Мамонтова, пише «Комерсант-Україна».

Зокрема, видання зазначає, що намагалося зв’язатися із самим Клаудіо Фавою, але той весь день знаходився за межами свого робочого кабінету, і секретар порадила звернутися за поясненнями до депутата Європарламенту Джульєтто К’єза, що також брав участь у вчорашній прес-конференції у Страсбурзі.

У розмові з кореспондентом видання К’єза повідомив, що ні він сам, ні Клаудіо Фава «особисто не мають документів по цій справі». Як з’ясувалося, пише видання, скандальній заяві передували досить цікаві обставини. «Кілька днів тому ми подивилися репортаж російського журналіста Аркадія Мамонтова і вирішили, що потрібно поінформувати про це Європарламент, а також створити тимчасову комісію з розслідування цих фактів, - заявив Джульєтто К’єза. - Я не був на Україні, і основою для нашої заяви стали документи, показані в передачі».

Видання зазначає, що у липні поточного року Фава уже заявляв, що 14 європейських країн дозволяли США створювати на своїх територіях секретні в’язниці ЦРУ, мережа яких використовувалася для транспортування та утримання осіб, котрі підозрювалися американською спецслужбою у тероризмі.

Нагадаємо, що у березні 2006 року російський журналіст Аркадій Мамонтов у репортажі на телеканалі «Росія» заявив про те, що володіє інформацією, відповідно до якої міністр оборони Анатолій Гриценко своїм «цілком секретним розпорядженням» дозволив зліт і посадку літака з бортовим номером 85BM на аеродромі військової частини в Житомирській області, який нібито належав ЦРУ та «нелегально привіз в Україну групу ув’язнених».

Мамонтов розповів і те, що секретна в’язниця ЦРУ знаходиться на полігоні Макаров-1 у Київській області, після чого міністр оборони Анатолій Гриценко запросив журналістів на полігон, щоб вони могли переконатися у відсутності якихось тюремних камер.

proUA

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
27259
Коментарі
2
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Алегарф
6004 дн. тому
Ах, да, на счёт ЦРУ... Цена Руси - Украина.
Алегарф
6004 дн. тому
Интересно, а чем Европарламент объективнее российского телевидения? : ) Чем у европейцев "облико морале" краше-то? Тем, что, например, решили провести эксперимент над людьми и легализовали в Нидерландах всё, что было можно - типа, авось, это новый образец государственности. Или тем, что у них теперь принято к любой дури относиться "толерантно" и "политкорректно". Не смешите мой рот!
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду