Януковича у Брюсселі переслідували за справу ГонгадзеIMI

19 Травня 2004
0
593
19 Травня 2004
12:04

Януковича у Брюсселі переслідували за справу ГонгадзеIMI

0
593
Януковича у Брюсселі переслідували за справу ГонгадзеIMI
Під час офіційних візитів представникам української влади не вдається ступити кроку за кордоном, щоб не наразитись на традиційну критику через загибель журналіста Гонгадзе. Чи не кожної прес-конференції західні журналісти вперто нагадують дорогим українським гостям, що розслідування так і не доведено до кінця, що винні не скарані і що надмірних проявів політичної волі до розв’язання цієї проблеми чомусь не видно.

Нинішній візит прем’єр-міністра Віктора Януковича до Брюселю не став винятком. Український прем’єр прибув до бельгійської столиці для участі у Сьомому засіданні Ради з питань співробітництва Україна-Євросоюз та конференції “Україна-ЄС: перспективи на майбутнє”. Він зустрівся з головою Європейської Коміссії Романо Проді, генеральним секретарем НАТО Яапом де Хоопом Схеффером, а також, не зовсім на це розраховуючи, з активістами Міжнародної Федерації Журналістів.

У вівторок ввечорі, на виході з “Residence Palace”, журналісти перестріли українського прем’єра та передали йому листа генерального секретаря МФЖ Айдана Вайта. У цьому листі, зокрема, міститься нагадування “про нездатність забезпечити прогрес у розслідування смерті загиблого українського журналіста Георгія Гонгадзе”.

Айдан Вайт припускає, що коли “справу Гонгадзе не буде розслідувано належним чином, це сприятиме тому, що диктатори та інтригани поскрізь у світі чинитимуть насильство проти журналістів, впевнені в своїй безкарності.”

МФЖ порекомендувала Януковичу “підтримати нове незалежне розслідування загибелі Гонгадзе”. Як розповів ІМІ Роберт Шоу, завідувач секцією Європи МФЖ, український прем’єр погодився, що таке розмлідування буде доцільним. “Айдан Вайт та Віктор Янукович проспілкувались хвилин з десять, - розповів пан Шоу. – Це була насправді більше промова пана Вайта, Янукович лише сказав, що не заперечує проти існування та розвитку незалежних мас-медіа і що зробить справу зміцнення свободи слова одним з пріоритетів свєї передвиборчої кампанії”.

За словами Роберта Шоу, в питаннях медіа-проблематики Янукович був небагатослівним і зазначив, що найкраще прояснити ситуацію може його нова прес-секретар. Але ті західні журналісти, котрі більш-менш уважно відслідковують події в Україні, вирішили собі за краще покладатись на власні спостереження та висновки.IMI
LIKED THE ARTICLE?
СПОДОБАЛАСЯ СТАТТЯ?
Help us do more for you!
Допоможіть нам зробити для вас більше!
Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
0
593
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду