У телетрансляції "Євробачення-2005" НТКУ допоможуть інші європейські держави"Огляд телеефіру"
За мінімальними підрахунками, потрібна зала, яка вмістила б щонайменше 20 тисяч глядачів, нагадує СТБ.
У Мінкультури переконані, що звести нове приміщення навмисно для фестивалю, як це зробила торік Прибалтика, Україна не встигне. Обов`язкова умова - зала має бути критою на випадок дощів.
На думку Василя Григоришина, заступника міністра культури України, найбільше підходить для цього заходу Палац Спорту: "10 тисяч місць – це досить багато, на мій погляд, і в принципі, можна після великого обсягу проведених робіт там говорити про те, що цей зал міг би бути придатним для проведення "Євробачення – 2005".
Можливо, новий культурний центр збудують замість Центрального київського палацу урочистих подій, або поруч із ним. Це місце для нового культурного центру обговорювалося учора на засіданні Міністерства культури, і до нього особисто схиляється Олександр Биструшкін, начальник київського управління культури. Ще один варіант – нещодавно збудований виставковий центр на Лівому березі.
Місце конкурсу повинно бути не далі ніж за 30 хвилин їзди від аеропорту. Серед інших вимог – прес-центр на 600 журналістів та принаймні 25 гримерок для співаків. Концертний зал повинен бути не далеко від готелів.
Ще одна умова – високопрофесійне телевізійне забезпечення – адже саме в телетрансляції для глядачів, які і є журі конкурсу, полягає основний його зміст. Керівник національної телекомпанії ще в Туреччині пообіцяв, що Україна зробить це найліпше.
"В перший день, в першу ніч дуже складно що-небудь говорити і прогнозувати, - сказав Олександр Савенко, президент Національної телекомпанії України. - Сьогодні мабуть це було б не коректно говорити про те, на скільки готова-не готова, знаю одне, що через рік, коли це буде, то телебачення українське, воно буде готове".
В телетрансляції технікою та людьми допоможуть і інші європейські держави, як це було на цьогорічному конкурсі. Один із важливих моментів – це забезпечення включень на кілька десятків країн. На Першому національному запевняють, що і тут не буде проблем.
Як повідомив Олександер Савенко, підготовка до наступного конкурсу розпочнеться за 2-3 тижні.
Як повідомив в інтерв’ю СТБ Олександр Богуцький, директор ТРК "ICTV": "Це унікальна можливість презентувати Україну для світу, для європейців і в цьому відношенні, я вважаю, що програма розвитку туризму повинна стати спонсором фестивалю "Євробачення" 2005 року в Україні. Нам треба постаратися під час телеверсії, яку подивляться там в 50, 60, 70 країнах світу, яку подивляться сотні мільйонів телеглядачів, максимально промотувати свою країну".
Нагадаємо, що британська газета "Таймс", описуючи перемогу Руслани на "Євробаченні", зазначила, що Україні тепер доведеться знайти понад 5 мільйонів доларів на проведення цього шоу у Києві. Тим часом, керівники Першого національного, які входять до європейської спілки мовників-організаторів "Євробачення" ще не підрахували, скільки для цього знадобиться грошей, повідомляє Новий канал.
Туреччині фестиваль коштував 150 мільйонів доларів, вказує СТБ. Україні ж для ювілейного, вже визнаного світовим, кількість учасників якого зростає і ще невідома, знадобиться значно більше коштів. Поки орієнтуються на 200 мільйонів доларів.
За словами Олександра Савенка, президента НТКУ, "латишам це обійшлося в 14 мільйонів швейцарських франків, естонцям в 13 мільйонів - тільки на проведення самої акції".
Утім проведення "Євробачення" це і чималі прибутки, кажуть організатори. Тільки за право показу шоу цього року треба було заплатити 40 тисяч євро. Тому, рахуючи витрати, радять в НТКУ, слід не забувати і про зиск. Конкретніше про витрати на Першому національному вже зможуть говорити за кілька тижнів після зустрічі із представниками Європейської спілки мовників.
Цит. за "Оглядом телеефіру"
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Читайте також
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ