18:06
Вівторок, 30 Липня 2019

До 1 серпня – подача заявок для участі в проєкті «Дністер об'єднує. За якісне висвітлення екологічних проблем в Україні та Молдові»

У Лейпцигу та Берліні (Німеччина) з 3 по 10 листопада 2019 року пройде школа, яку організовує Молдова-Інститут Лейпциг. Подача заявок на проєкт «Дністер об'єднує. За якісне висвітлення екологічних проблем в Україні та Молдові» триватиме до 1 серпня.
До 1 серпня – подача заявок для участі в проєкті «Дністер об'єднує. За якісне висвітлення екологічних проблем в Україні та Молдові»

У конкурсі можуть взяти участь журналісти з професійним досвідом, об'єктом журналістських розслідувань, яких є тема проблем навколишнього середовища, екології річок і водних екосистем. Також представники неурядових організацій з Республіки Молдова і України, які віддані захисту навколишнього середовища і хочуть внести свій внесок у вирішення проблем в регіоні і які можуть виступати в якості мультиплікаторів.

«Основною метою проєкту є підвищення обізнаності громадськості про важливість екології річок; створення мережі журналістів і неурядових організацій з усіх регіонів Республіки Молдова, включаючи Придністров'я, України та Німеччини, які цікавляться питаннями навколишнього середовища; підвищення якості екологічної журналістики; стимулювання екологічного діалогу між двома сторонами Дністра», – йдеться в повідомленні.

Восьмиденна осіння школа проходитиме в Лейпцигу та Берліні під керівництвом Молдова-Інститут Лейпциг у співпраці з факультетом журналістики Лейпцігського університету.

«Досвідчені німецькі лектори та професори ділитимуться журналістськими і інформаційними навичками з екологічних питань. Частина академії буде організована як навчальний семінар, на якому будуть обговорюватися правова основа та соціальна місія журналістських розслідувань. Програма пропонує журналістам можливість поспілкуватися з представниками бізнесу, політики, громадянського суспільства і засобів масової інформації, а також плановані індивідуальні зустрічі відповідно дослідницьким потребам учасників», – зазначається в повідомленні.

Школа пов'язує українських, молдавських і німецьких молодих журналістів і представників неурядових організацій та сприяє розумінню екологічних проблем і медіа-ландшафту трьох країн-учасниць.

При цьому на обговорення будуть виноситися такі питання:

 • Як привернути увагу аудиторії, коли мова йде про висвітлення екологічних проблем?
 • Де я як журналіст можу отримати важливу інформацію?
 • Як її правильно інтерпретувати?
 • Як мені як журналісту розпізнати проблеми взаємозалежності між засобами масової інформації та PR-структурами і не потрапити в їх пастку?
 • Як можна розкрити цільову дезінформацію і ефективно їй протистояти?
 • Як правильно і належним чином охопити екологічні проблеми, як оптимально проаналізувати інформацію з джерел, які закони вам необхідно знати, як написати статтю в привабливій формі?
 • Чи є захист навколишнього середовища питанням, яке залежить від ініціатив громадянського суспільства?
 • Що потрібно для підвищення екологічної обізнаності про проблеми в цій галузі?
 • Чи потрібні вільні засоби масової інформації для висвітлення екологічних проблем?

Осіння академія в Лейпцигу та Берліні пропонує широку і різноманітну програму заходів, включаючи панельні дискусії, лекції та відвідування редакцій. Передбачена також цікава культурна та екскурсійна програма.

Успішна участь підтверджується сертифікатом.

Подача заявки (має містити наступні документи):

 • повна автобіографія;
 • копія документа про вищу університетську або прирівняному до нього освіту;
 • мотиваційний лист (на одній сторінці);
 • дві публікації;
 • інформація про володіння мовами (у довільній формі).

Організатори покривають вартість навчальних програм, проживання, харчування, транспортних витрат та екскурсій. Учасники школи в Німеччині повинні внести свій внесок в розмірі 50€.

Витрати на проїзд будуть відшкодовані після прибуття в Лейпциг в розмірі реальних витрат (для учасників з Республіки Молдова і України – до 320 євро).

Заходи фінансуються Міністерством закордонних справ Німеччини в рамках програми «Розвиток співпраці з громадянським суспільством в країнах Східного партнерства і Росії». Проєкт фінансується Міністерством закордонних справ Німеччини.

Всі матеріали розділу / жанру:
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
336
Переглядів
Коментарі
Код:
Им'я:
Текст:
Коментувати
Коментувати
Нові тексти на ДМ
2016 — 2019 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду