18:19
Середа, 16 Січня 2019

Ми маємо допомогти зробити правильний вибір на виборах — новий журналістський рух

В Україні стартувала офіційна передвиборча кампанія, вже є навіть п’ять зареєстрованих кандидатів. Проте, агітація почалася задовго до дозволеного терміну, що викликає побоювання у журналістської спільноти.
Ми маємо допомогти зробити правильний вибір на виборах — новий журналістський рух
Ми маємо допомогти зробити правильний вибір на виборах — новий журналістський рух

Громадське радіо

Голова ГО «Детектор-медіа» Наталія Лигачова вважає, що журналістам зараз потрібно мобілізуватися, щоб надати суспільству під час виборів збалансовану і відповідальну інформацію, аби вони змогли зробити правильний вибір.

Андрій Куликов: Наскільки реальне об’єднання зусиль за такої різноманітності і кількості медіа в Україні? І наскільки багато в нас ЗМІ, які дотримуються журналістських стандартів?

Наталія Лигачова: В Україні дуже мало ЗМІ, які не грішать проти професії. Є або проросійська пропаганда, або проукраїнська пропаганда, у той час, коли в світі вже заміняють поняття «пропаганда» словом «дезінформація». Медіа зараз дуже розрізнені: одні вважають, що головний ворог країни – це корупція і треба перш за все кричати про неї, інші — що під час війни з зовнішнім ворогом корупція має відступити на другий план. Я, наприклад, раніше вважала, що журналіст не має думати про те, як слово його відізветься, бо він тоді вмикає самоцензуру. Та ми й не можемо знати наперед, як саме це слово відізветься, а значить, отримавши інформацію – давай її. Зараз я вважаю, що коли є війна із зовнішнім ворогом, треба все ж таки подумати.

Ми хочемо створити таку ініціативу, щоб вона об’єднала широке коло медіа, не тільки Суспільне, Громадське та ще кілька медіа, які і так працюють за стандартами, ми хочемо, щоб об’єдналися зусилля всіх тих, хто так чи інакше хоче, щоб була Україна, щоб вона була незалежною і щоб в нас були чесні вибори.

Андрій Куликов: Ви – відома ентузіастка з журналістських революцій. Під час Помаранчевої революції ви відіграли дуже помітну роль у тому, що багато журналістів відмовилися брехати, і почали принаймні на якийсь час давати об’єктивну інформацію. Але на якийсь час. Чому ви знову і знову намагаєтеся зробити те, що все одно сходить нанівець або на якийсь нижчий рівень?

Наталія Лигачова: Здається, що ми знову і знову повертаємося в одне коло, але все ж таки ні, процес йде. Зараз розширилося коло медіа та журналістів, які готові і прагнуть працювати за стандартами. З’являється менше опору влади. Так, ми говоримо про те, що не просто, що є і фізичне насилля проти журналістів, але порівняти часи Кучми і Януковича з тим, що відбувається зараз, не можна. У нас зараз багато різних думок у медіа, такого не було за Кучми взагалі і такого майже не було за Януковича. Тобто маленькими кроками, але всі журналістські революції, створення і підтримка нових медіа – це все просуває наші медіа в бік інтересів суспільства.

Андрій Куликов: Що в своїй ініціативі – донести людям об’єктивну інформацію про вибори будете робити саме ви – сайт «Детектор-медіа»?

Наталія Лигачова: Ми будемо брати участь у створенні об’єднавчого руху, і я вірю, що нам вдасться це зробити. Ми будемо публікувати  дискусію. Крім того, ми прагнемо, щоб до нас приєдналися і регіональні журналісти. Я підкреслюю, що ми відкриті для думок і для різних ініціатив, щоб не здавалося, що знову зібралася купка київських журналістів, які проштовхують щось своє. Ні, ми хочемо, щоб це був дуже демократичний рух, щоб в нього могли увійти як медіа, так і окремі журналісти. Щоб ми могли допомагати журналістам, якщо вони, можливо, будуть відчувати якийсь тиск власників.

Андрій Куликов: Але для цього потрібні гроші?

Наталія Лигачова: Так, для цього потрібні гроші, якщо комусь доведеться на якийсь час піти з роботи. Тому я вважаю, що в цьому меморандумі, який зараз створюється, ми маємо закласти таку статтю, що ми пропонуємо створити фонд підтримки журналістів, які хочуть працювати за стандартами, але їм це право треба виборювати.

Громадське радіо
Всі матеріали розділу / жанру:
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
311
Переглядів
Коментарі
Сергій Борко
03:31 / 22 Січня 2019
Дуже й дуже слушно! Треба нарешті змусити цей електорат зробити правильний вибір. Єдино правильний! А то один за того, інший за цього, третій вобше не знає, за кого він. Разброд і шатаніє. Державі потрібна чітка визначеність: кандидат на вищу посаду має бути ОДИН. Але правильний!
Код:
Им'я:
Текст:
Коментувати
Коментувати
Нові тексти на ДМ
2016 — 2019 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop