13:27
П'ятниця, 17 Серпня 2018

Канал «24» заявив, що не несе відповідальності за оприлюднену інформацію про нібито продаж ZIKу Медведчуку

Телеканал «24» додав позицію ZIKа до матеріалу про Віктора Медведчука на своєму сайті
Канал «24» заявив, що не несе відповідальності за оприлюднену інформацію про нібито продаж ZIKу Медведчуку
Канал «24» заявив, що не несе відповідальності за оприлюднену інформацію про нібито продаж ZIKу Медведчуку

Нагадаємо, 16 серпня телеканал ZIK повідомив, що на сторінці каналу «24» у Facebook було розміщено сюжет, в якому нібито йшлося про купівлю Віктором Медведчуком декількох українських каналів, серед яких ZIK. Прес-служба ZIKу заявила, що інформація не відповідає дійсності та потребувала від «24» спростування.

«Детектор медіа» попросив канал «24» прокоментувати заяву ZIKа. Прес-служба надіслала таку відповідь:

«У матеріалі "Кум Путіна та "сірий кардинал" Кучми: вся правда про Віктора Медведчука" журналісти сайту 24tv.ua посилаються на низку публікацій у ЗМІ, в яких йдеться про те, що Медведчук, з поміж інших українських телеканалів, нібито придбав і ЗІК. Відповідно до Закону України "Про друковані ЗМІ" ч.4 ст. 42 редакція не несе відповідальності за публікацію відомостей, якщо вони є дослівним відтворенням матеріалів, опублікованих іншим ЗМІ із посиланням на нього» – йдеться у відповіді.

Крім того, прес-служба каналу «24» повідомила, що додала позицію ZIKа до матеріалу про Медведчука на своєму сайті.

Нагадаємо, це не перше повідомлення про ймовірний продаж каналу. 11 червня на сайті Atlantic Council було опубліковано блог аналітика Atlantic Council Андерса Аслунда, у якому, зокрема, йдеться про те, що бізнесмен Віктор Медведчук «як кажуть, придбав три телевізійні канали в Україні – «112», NewsOne і ZIK – очевидно, готуючись до президентських виборів. Ці канали відповідають на запити електорату популістів». 12 червня «Голос Америки» у своєму матеріалі переповів блог Андерса Аслунда, навівши дослівну цитату.

15 червня телеканал ZIK заявляє, що інформація про його продаж Віктору Медведчуку не відповідає дійсності та попросив спростування від ресурсу «Голос Америки».

Згодом «Голос Америки» додав до свого матеріалу заяву телеканалу ZIK про спростування інформації щодо продажу каналу Медведчуку.

 

Навесні 2018 року представники партії «Братство» Дмитра Корчинського кілька днів пікетували телеканал ZIK у зв'язку з нібито можливими продажем каналу Віктору Медведучуку та зміною інформаційної політики. На каналі спростували чутки про продаж і розцінили пікет під телеканалом як тиск на незалежне ЗМІ. За день до початку пікету «Братства» телеканал ZIK почала «охороняти» громадська організація «Національна дружини».

Раніше в січні колишня телеведуча та керівниця інформаційного департаменту телеканалу ZIK Роксана Руно розповіла у Facebook про те, що керівництво каналу «наполегливо просило» її запросити в ефір або організувати включення телефоном Віктора Медведчука, з метою підкреслити позитивний внесок цього політика в процес обміну заручниками. У коментарі «Детектору медіа» вона розповіла про ще один інцидент – коли її просили прибрати з рухомого рядка інформацію про можливі американські санкції щодо Медведчука. Колишній генеральний продюсер каналу ZIK Гайгисиз Гелдієв назвав людину, яка, за його інформацією, «вимагала мовити про заслуги Медведчука» - це шеф-редактор медіахолдингу ZIK Данило Нікуленко.

У відповідь на запит «Детектора медіа» про роль і стосунок Віктора Медведчука до каналу ZIK, у прес-службі ZIK заявили, що структури Віктора Медведчука не причетні до фінансування каналу, а редакційна політика каналу не є афілійованою із цим політиком.

Фото: скріншот відео каналу "24"

Всі матеріали розділу / жанру:
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
681
Переглядів
Коментарі
Код:
Им'я:
Текст:
Коментувати
Коментувати
Нові тексти на ДМ
2016 — 2019 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop