15:57
П'ятниця, 29 Вересня 2017

Оприлюднені дані, які області є лідерами реформування ЗМІ, а які – аутсайдерами

Питання стану реформування комунальних ЗМІ розглядалося 28 вересня на засіданні секретаріату НСЖУ, в якому взяв участь голова Держкомтелерадіо Олег Наливайко.
Оприлюднені дані, які області є лідерами реформування ЗМІ, а які – аутсайдерами
Оприлюднені дані, які області є лідерами реформування ЗМІ, а які – аутсайдерами

Про це повідомляє прес-служба Держкомтелерадіо.  

За словами Олега Наливайка, реформування відбувається позитивно. В зведеному переліку налічується 690 комунальних та державних видань. На першому етапі реформувалося 93 видання, 79 – у процесі припинення, 39 очікують на реєстрацію, в 32 ще не готові документи. Припинила існування одна газета на Миколаївщині – «Відкритий урок», яку видавав місцевий відділ з питань освіти. На другому етапі здійснили реформування 11 газет. Загалом на сьогодні реформовано 99 комунальних і 5 державних видань.

Ключове завдання наразі – добитися виділення фінансової підтримки реформованим ЗМІ, як це передбачено в законі. Також Голова Держкомтелерадіо відповів на зауваження деяких редакторів про те, що нібито будуть внесені зміни до законодавства, які можуть продовжити термін реалізації реформи.

«Ніяких планів переносити немає, тому потрібно звертати увагу редакторів, аби потім не сталося так, що вони не встигнуть здійснити роздержавлення», – наголосив пан Наливайко.

Найкраще процес роздержавлення проходить у Вінницькій, Хмельницькій, Тернопільській, Сумській, Запорізькій та Харківській областях. Донецька та Луганська області – одні з тих, де найменша кількість комунальних видань уже пройшла процес реформування. Також мало реформованих газет на Волині, в Закарпатській, Київській, Одеській, Івано-Франківській, Дніпропетровській та Чернігівській областях.

Серед тривожних тенденцій – перешкоджання реформуванню з боку влади, звільнення редакторів. Наразі є 6 таких випадків. Бойкотують реформу, зокрема, на Дніпропетровщині – 4 випадки, Сумщині – 4 випадки, Харківщині – 3 випадки, Волині – 2 випадки.  Також під час реформи виникають питання щодо майна редакції. Наприклад, є випадки в Кіровоградській і Рівненській областях, де місцева влада не приймає рішення про передачу майна.

Секретаріат НСЖУ вирішив до кінця року оприлюднити новий список ворогів реформування преси – тих посадовців, які саботують Закон про реформування.

Як повідомляв «Детектор медіа», також секретаріат НСЖУ ухвалив рішення провести громадське обговорення щодо особливостей реформування газет на Донеччині та Луганщині.                 

Читайте також
                     

Всі матеріали розділу / жанру:
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
828
Переглядів
Коментарі
Код:
Им'я:
Текст:
Коментувати
Коментувати
Нові тексти на ДМ
2016 — 2019 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop