11:26
Четвер, 14 Вересня 2017

Нацрада і медійники обговорили принципи моніторингу мовних квот на телебаченні

У Національній раді України з питань телебачення і радіомовлення на підсумковій зустрічі із представниками телеканалів, медіагруп і галузевих організацій завершено обговорення методології проведення моніторингу телекомпаній щодо обсягу мовлення державною мовою
Нацрада і медійники обговорили принципи моніторингу мовних квот на телебаченні
Нацрада і медійники обговорили принципи моніторингу мовних квот на телебаченні

Про це повідомляється на сайті регулятора.

Розроблений проект методології містить інформацію щодо виконання квот під час перехідного періоду, особливостей проведення моніторингу передач, фільмів.

«За результатами роботи проектної групи можу стверджувати, що телеканали зможуть виконувати вимоги закону, а Національна рада – здійснювати ефективний нагляд», – зазначив член Національної ради Сергій Костинський.

Нагадаємо, 23 травня 2017 року Верховна Рада України в другому читанні та в цілому ухвалила законопроект №5313 «Про внесення змін до деяких законів України щодо мови аудіовізуальних (електронних) засобів масової інформації».

Читайте також

Закон встановлює на телебаченні обов’язкові щотижневі квоти передач і фільмів українською мовою. Йдеться про 75% державної мови для загальнонаціональних і регіональних телеканалів, 60% - для місцевих, а також 75% державної мови для програм новин на ТБ.

Співавторами законопроекту є народні депутати Микола Княжицький, Вікторія Сюмар, Ігор Васюник, Микола Кадикало (усі  – «Народний фронт»), Олена Кондратюк («Батьківщина») і Вадим Денисенко («Блок Петра Порошенка»).

За невиконання мовних квот для телеканалів передбачений штраф у розмірі 5% загальної суми ліцензійного збору.

Закон набуває чинності 13 жовтня цього року. Але є перехідний період: протягом першого року дії закону весь власний і національний аудіовізуальний продукт буде зараховуватися до частки передач, виконаних державною мовою.

Крім мовних квот, цей закон вносить ще одну зміну до закону «Про телебачення і радіомовлення». А саме – поширює обов’язкові квоти європейського та українського продукту на супутникові телеканали.

Всі матеріали розділу / жанру:
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
845
Переглядів
Коментарі
Код:
Им'я:
Текст:
Коментувати
Коментувати
Нові тексти на ДМ
2016 — 2019 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop