10:45
Понеділок, 7 Серпня 2017

«Пирятинські вісті» поділилися досвідом роздержавлення без кадрових та фінансових втрат

За словами газетярів, вони давно не залежать від своїх співзасновників у фінансовому чи будь-якому іншому плані, водночас відчувають непереборні труднощі в співпраці з «Укрпоштою»
«Пирятинські вісті» поділилися досвідом роздержавлення без кадрових та фінансових втрат
«Пирятинські вісті» поділилися досвідом роздержавлення без кадрових та фінансових втрат

Цього року одна з найбільших районок Полтавської області «Пирятинські вісті» відзначила своє 100 річчя від дня заснування. Нині видання на завершальній стадії реформування з комунального у незалежне ЗМІ, повідомили «Детектору Медіа» в Національній спілці журналістів України.

Самостійності газетярі раді, адже вже давно не залежать від своїх співзасновників у фінансовому чи будь-якому іншому плані. Більше того, видання досить популярне не лише в своєму районі, а й має передплатників у сусідніх. Як газеті вдається не просто триматися на плаву, а й лишатися популярною серед читачів, розповіла головний редактор «Пирятинських вістей» Оксана Бондаренко.

«Видання в процесі роздержавлення. Колишні співзасновники – районна й міська ради, райдержадміністрація – відпустили нас без проблем та зайвих ускладнень, – розповідає вона. – Приміщення також лишається за редакцією на 15 років – незабаром укладемо відповідний договір».

За словами головної редакторки, з виходом співзасновників жодних фінансових труднощів видання не відчуло, адже вже вісім років у редакції налагоджена договірна система роботи: газета надає інформаційні послуги, натомість ради й адміністрація сплачують виставлені рахунки. Такої схеми роботи дотримуються і нині.  

Читайте також

«За великим рахунком, роздержавлення в нас відбулося ще тоді, нині ж воно проходить на паперах, – говорить пані Оксана. – Від колег часто доводиться чути, як вони занепокоєні своєю подальшою долею, де шукатимуть засобів до існування. Ми ж від своїх співзасновників фінансово не залежимо вже багато років. Живемо за рахунок реклами й тиражу. І лише незначний відсоток – надходження за угодами з боку влади».         

Улітку видання передплатили понад 4 тисячі читачів. Щоправда, цей показник дещо нижчий, приблизно на 300 примірників, у порівнянні з першим півріччям, але для літа – це звичне явище. До того ж, багато хто купує газету у роздріб. А ще передплачують навіть у сусідніх районах: Гребінківському, Чернухинському, Оржицькому, Лубенському.

«Не проводили жодних акцій і не поширювали передплатну кампанію на сусідні території. Якось воно так складається самостійно: усе людський поговір – газета цікава, розміщуємо безкоштовні оголошення для читачів, от і рекомендують та передплачують, – переконана головред.

Водночас видання має поки що непереборні труднощі в співпраці з «Укрпоштою». 

«Ніяк не можемо налагодити належної роботи. Приміром, листоноші до передплатної кампанії не долучаються, не зацікавлені в тому, щоб роз’яснювати й розповідати людям про наше чи й будь-яке інше видання, – говорить Оксана Бондаренко. – Хоча з нашого боку проводилися різні кроки на зустріч, намагаємося заохочувати працівників пошти з матеріального боку, виплачуючи невеличкі премії. Але результату це не дає».

 Незадоволені в редакції і доставкою газет, адже часто доводиться приймати скарги від читачів, які нарікають, що газета приходить пізно: число за п’ятницю приносять аж у вівторок. До всього, через здорожчання послуг «Укрпошти» пирятинські газетярі змушені були підняти ціну на своє видання: передплатна зросла на сорок копійок за номер, роздрібна – на гривню. Тож їм дуже хотілося б, щоб поштовики активніше працювали над проведенням передплати районних видань та добросовісно доставляли газети читачам.

Додатково: Газета «Пирятинські вісті» виходить раз на тиждень, щочетверга на 16 сторінках. Колектив – 6 осіб, скорочень не було. На перше півріччя передплата сягала 4 300 примірників.

Фото: piryatin-visti.at.ua

Всі матеріали розділу / жанру:
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
873
Переглядів
Коментарі
Код:
Им'я:
Текст:
Коментувати
Коментувати
Нові тексти на ДМ
2016 — 2018 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop