12:52
Четвер, 24 Березня 2016

Нацрада пропонує продовжити використання аналогового ТБ місцевими мовниками до моменту їх переходу на цифру

24 березня Національна рада з питань телебачення і радіомовлення затвердила пропозиції до Плану використання радіочастотного ресурсу, які передасть Державній службі спеціального зв’язку та захисту інформації.
Нацрада пропонує продовжити використання аналогового ТБ місцевими мовниками до моменту їх переходу на цифру
Нацрада пропонує продовжити використання аналогового ТБ місцевими мовниками до моменту їх переходу на цифру

Пропозиції Нацради стосуються особливостей використання аналогового телевізійного мовлення місцевими мовниками в смузі частот 470-694 МГц. Нацрада пропонує продовжити використання такої технології, доки не буде забезпечено перехід місцевих мовників на цифрове мовлення.

«Раніше ми погодили кінцевий термін використання аналогового телебачення в Україні до 30 червня 2017 року, - нагадав член Нацради Олег Черниш. - Але оскільки нині триває міжнародна координація із сусідами з метою перепланування частот, до 30 червня 2017 року ми не встигнемо отримати результатів перепланування. І ми не зможемо проліцензувати в цифрі місцевих мовників, які раніше не отримали цифрових ліцензій. Тому ми пропонуємо продовжити термін використання аналогових частот місцевими мовниками».

Пропозиція Нацради до Плану використання радіочастотного ресурсу сформульовано так:

«Особливості застосування радіотехнології «Аналогове телевізійне мовлення» у смузі частот 470-694 МГц

Смуга радіочастот 470-694 МГц призначена для використання РЕЗ аналогового телевізійного мовлення. Смуга радіочастот 625-650 МГц може використовуватися телеметричною апаратурою за умови не створення радіозавад прийманню телебачення. Смуга радіочастот 638-694 МГц може використовуватися засобами радіонавігації до кінця строку їх експлуатації. Розроблення нових засобів, несумісних із телебаченням у такій смузі, не дозволяється. Присвоєння радіочастот засобам аналогового телевізійного мовлення припиняється. РЕЗ аналогового телевізійного мовлення не повинні вимагати захисту і створювати завади РЕЗ цифрового наземного телевізійного мовлення, які впроваджуються відповідно до Плану «Женева-06». Використання РЕЗ аналогового телевізійного мовлення місцевої категорії мовлення припиняється після впровадження у цій смузі радіочастот для потреб місцевого цифрового наземного телерадіомовлення».

Нагадаємо, що проект Плану заходів щодо упровадження цифрового телерадіомовлення в Україні передбачає провести ліцензування місцевого цифрового наземного телерадіомовлення та переведення місцевих (регіональних) аналогових мовників на цифровий стандарт в І кварталі 2018 року.

17 березня Нацрада погодила проект Плану заходів, але з однією поправкою. Нацрада запропонувала внести зміни до Плану використання радіочастотного ресурсу, щоб продовжити можливість місцевих телерадіокомпаній мовити на своїх частотах у смузі 470-694 МГц після 30 червня 2017 року – саме цю дату зацікавлені відомства запропонували Кабінету Міністрів зафіксувати в Плані використання радіочастотного ресурсу як кінцевий термін використання аналогового телебачення.

Всі матеріали розділу / жанру:
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
1217
Переглядів
Коментарі
Код:
Им'я:
Текст:
Коментувати
Коментувати
Нові тексти на ДМ
Опитування
/
Результати
Чи подобається вам поточний формат
Так, подобається!
Ні, не подобається!
Я не підписаний на розсилку «Детектор медиа»!
Коментар, або свій варіант:
Чи подобається вам поточний формат
Так, подобається!
7.1% (1)
 
Ні, не подобається!
21.4% (3)
 
Я не підписаний на розсилку «Детектор медиа»!
71.4% (10)
 
Коментар, або свій варіант:
0.0% (0)
 
Загалом відповідей: 14
2016 — 2018 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop