detector.media
28.10.2014 15:18
«Євромайдан SOS» просить журналістів допомогти задокументувати порушення прав людини на сході України
«Євромайдан SOS» просить журналістів допомогти задокументувати порушення прав людини на сході України

Самоорганізована група правозахисників і активістів «Євромайдан SOS» просить журналістів, які їдуть в зону АТО та у звільнені від терористів міста Донбасу, допомогти задокументувати порушення прав людини серед цивільного населення та військові злочини на сході України. Про повідомляє Інститут масової інформації (ІМІ) з посиланням на прес-службу «Євромайдан SOS».

 

«Дивлячись на процес розслідування по ініційованим нами справам, ми розуміємо, що коли закінчиться війна, дуже ймовірно, що у нас не буде ні доказів, ні свідків, ні жертв, ні, відповідно, злочинців. Тому ми працюємо у форматі мобільних груп на сході України, отримуємо інформацію від локальних громадських ініціатив та окремих людей, але цього явно недостатньо», - йдеться у повідомленні.

 

Група «Євромайдан SOS» буде вдячна за допомогу та наводить невичерпний перелік тем, інформація за якими цікавить групу в будь-якому форматі:

 

- люди:  індивідуальні історії потерпілих та їх рідних (заручники, викрадені, поранені, піданні катуванню, сексуальному насиллю, зниклі, загиблі, незаконно затримані або заарештовані);

- органи: робота правоохоронних органів, суду, прокуратури та місцевого самоврядування у звільнених містах, інформація про звільнених чи зниклих представників цих органів;

- географія порушень: місця утримання заручників, місця масових поховань жертв, місця мінувань громадських об'єктів та об'єктів інфраструктури, місця мінувань поблизу проживання людей, місця розташування бойових установок терористів у жилих кварталах вже звільнених місць;

- терористи: інформація про окремих осіб, про незаконні збройні угрупування, джерела їх фінансування, ініціативи сепаратистського/нацистського характеру у звільнених містах;

- документи: копії чи оригінали офіційних документів (рішень, наказів, розпоряджень тощо), виданих представниками терористичних організацій, зокрема, залишених у звільнених населених пунктах.

 

Формат інформації: відео; аудіо; фото; прямі свідчення про те, що особа сама бачила чи чула; копії документів; контакти та будь-які інші дані, які можуть стати у нагоді.

 

Звертатися: evromaidansos@gmail.com , +38 (067) 449-48-39.

 

Нагадаємо, «Євромайдан SOS» також має телефони гарячої лінії, на які можна звернутися в разі потреби: (068) 548-12-41; (066) 684-98-30; (063) 337-95-73. Юристи, які бажають допомогти у наданні правової допомоги, можуть звертатись за номером (096) 166-42-87.

 

Координатор гарячої лінії Аліса Новічкова радила, аби родичі тих, кого вважають зниклими, проявляли активність та писали заяви до міліції.

 

«Детектор медіа»

detector.media
DMCA.com Protection Status
Design 2021 ver 1.00
By ZGRYAY