detector.media
03.10.2014 11:52
НСЖУ і НМПУ спільно з ОБСЄ готують посібник про взаємодію журналістів і правоохоронців під час масових заходів
НСЖУ і НМПУ спільно з ОБСЄ готують посібник про взаємодію журналістів і правоохоронців під час масових заходів

Національна спілка журналістів України і Національна медіа-профспілка спільно з Міністерством внутрішніх справ України та за сприяння Офісу координатора проектів ОБСЄ в Україні готують посібник, присвячений взаємодії правоохоронних органів і журналістів під час масових заходів. Про це повідомляє прес-служба НСЖУ.

 

Посібник видається в рамках проекту «Вдосконалення практики взаємодії між правоохоронними органами України та працівниками ЗМІ», метою якого є сприяння покращенню безпеки журналістів а також підтримка у встановленні конструктивних відносин та відновлення взаємоповаги між працівниками ЗМІ та правоохоронними органами в Україні.

 

У підготовці посібника використовується досвід медіа-експертів, правоохоронців, медіа-юристів, рятувальників, журналістів.

 

Над посібником працює робоча група, яка обговорює зміст та напрацювання під час дискусій. З боку НСЖУ до робочої групи входять перший секретар НСЖУ Сергій Томіленко та головний юрисконсульт Тетяна Котюжинська, з боку НМПУ - голова Юрій Луканов і юрист Юка Гаврилова, з боку МВС - заступник департаменту забезпечення громадського порядку Ігор Шашкін та представники прес-служби міністерства.

 

З посібника можна буде дізнатися про права та обов'язки журналістів та правоохоронців, вивчити поради щодо безпечної поведінки та взаємодії в умовах підвищеного ризику та небезпеки, зокрема, на масових заходах, розібрати сценарії типових конфліктних ситуацій між представниками медіа-спільноти і правоохоронних структур та шляхи їх розв'язання та уникнення.

 

«Як показує досвід спілкування з журналістами та проведення тренінгів, досі наші колеги не були готові до кризових ситуацій, численних протестних подій, та, зрештою, війни, відтак не володіють достатніми навичками. Тому поради, викладені в посібнику, будуть актуальними для журналістів, котрі змушені працювати в нових реаліях нашої держави», - коментує перший секретар НСЖУ Сергій Томіленко.

 

За його словами, питання взаємодії журналістів і правоохоронців залишається актуальним, адже в медіа-громадськості є багато претензій до силовиків, що стосуються порушення прав журналістів, бездіяльності у розслідуванні злочинів проти співробітників ЗМІ, перешкоджання в доступі до інформації.

 

Нагадаємо, що нещодавно НСЖУ, НМПУ спільно з ОБСЄ провели семінар-тренінг для журналістів з питань безпечного та відповідального висвітлення подій у під час кризових ситуацій.

 

Організатори сподіваються, що завдяки цим заходам та практичним рекомендаціям вдасться досягти покращення взаємодії між правоохоронцями та журналістами під час можливих та наявних кризових ситуацій, зокрема, масових заходів, а правоохоронці покращать знання щодо специфіки роботи журналістів та кращих практик взаємодії з мас-медіа.

 

«Детектор медіа»

detector.media
DMCA.com Protection Status
Design 2021 ver 1.00
By ZGRYAY