detector.media
26.09.2014 19:31
Представники українських та російських журналістів ухвалили в ОБСЄ спільну заяву щодо порушень прав ЗМІ на сході України
Представники українських та російських журналістів ухвалили в ОБСЄ спільну заяву  щодо порушень прав ЗМІ на сході України

Cьогодні,  26 вересня, представники українських і російських журналістських  організацій ухвалили  у Відні (Австрія)  спільну заяву із вимогою розслідування загибелі на сході України співробітників іноземних ЗМІ та звільнення захоплених в полон українських журналістів. Про це повідомляють прес-служби Національної спілки журналістів України (НСЖУ) та Незалежної медіапрофспілки України (НМПУ).

 

Представники журналістських організацій України (НСЖУ, НМПУ) і Російської Федерації (Спілка журналістів Росії) на зустрічі в Бюро Представника ОБСЄ з питань свободи ЗМІ Дуні Міятович заявили, що засуджують випадки загибелі, побиття і затримання журналістів в зоні військового конфлікту на сході України.

 

Дуня Міятович і її співробітники

 

Представники журналістських організацій України та Росії вважають неприпустимим перешкоджання професійній роботі журналістів і закликають до негайного розслідування фактів загибелі всіх журналістів, а також до невідкладного звільнення всіх затриманих працівників ЗМІ.

 

 

Представники Спілки журналістів Росії

 

У спільний заяві були названі прізвища українських журналістів, які вже тривалий час перебувають у полоні сепаратистів «ДНР» і «ЛНР», і про долю яких немає будь-якої конкретної інформації: Юрій Лелявський, Роман Черемський, Валерій Макеєв, Єгор Воробйов, Олександр Білокобильскій та Сергій Сакадинський.

 

 

 Представники української делегації медіа

 

Учасники зустрічі також домовилися продовжувати докладати зусиль для забезпечення безпеки журналістів, розвитку професійних ЗМІ та деескалації конфлікту в Україні.

 

Далі «Детектор медіа» наводить тест спільної заяви повністю:

 

«Заява українських і російських журналістських організацій за результатами зустрічі в Бюро Представника ОБСЄ з питань свободи ЗМІ

 

Представники журналістських організацій України (Національна спілка журналістів України та Незалежна медіа-профспілка України) і Російської Федерації (Союз журналістів Росії) на зустрічі 26 вересня 2014 року в Бюро Представника ОБСЄ з питань свободи ЗМІ в м.Відень засудили випадки загибелі, побиттів і затримань журналістів в зоні військового конфлікту на сході України.

 

З травня 2014 року загинули журналісти Андреа Рокеллі, Андрій Миронов, Антон Волошин, Ігор Корнелюк, Анатолій Клян і Андрій Стенін.

 

Були затримані десятки журналістів, з яких продовжують утримуватися Юрій Лелявський, Роман Черемський, Валерій Макеєв, Єгор Воробйов, Олександр Білокобильскій та Сергій Сакадинський.

 

Десятки працівників ЗМІ зазнають труднощів при виконанні своїх професійних обов'язків.

 

Представники журналістських організацій України та Росії вважають неприпустимим перешкоджання професійній роботі журналістів і закликають до негайного розслідування фактів загибелі всіх журналістів, а також до невідкладного звільнення всіх затриманих працівників ЗМІ.

 

Учасники зустрічі домовилися продовжувати спільні зустрічі та співпраця, а також докладати необхідних зусиль в питаннях забезпечення безпеки журналістів, розвитку професійних ЗМІ та де-ескалації конфлікту в Україні».

 

Нагадаємо, співробітник відділу внутрішньої політики та інформації міськради міста Стаханова (Луганська область) Євген Шляхтін і журналіст стахановського видання «Футбольний огляд» Євген Тимофєєв, за даними ОБСЄ, досі перебувають в полоні представників терористичної організації «ЛНР». Таку інформацію під час консультацій журналістських організацій України і Росії в офісі ОБСЄ у Відні оприлюднила голова департаменту ОБСЄ з питань свободи слова Дуня Міятович.

 

Як повідомляла «Детектор медіа»,  досі невідома доля журналістів та активістів Юрія Лелявського, Сергія Сакадинського, Романа Черемського, Валерія Макєєва, Єгора Воробйова та Олександра Білокобильсьского, які перебувають в полоні терористів, а також російських військових та найманців. За даними «Детектор медіа», в полоні на сході України також перебувають троє журналістів та громадських діячів, але їхні імена не розголошуються з міркувань безпеки.

 

Національна спілка журналістів України (НСЖУ) та Незалежна медіапрофспілка України (НМПУ) оприлюднювали заяву, у якій закликали українську владу та правоохоронні органи докласти максимум зусиль для звільнення полонених українських журналістів. «Відповідну інформацію ми передаємо також міжнародним організаціям - ОБСЄ, Міжнародній федерації журналістів та Європейській федерації журналістів  та до Контактної групи з питань пошуку мирного розв'язання конфлікту на Сході України - і просимо застосувати вплив на міжнародному рівні», - йшлося в документі.

 

25 вересня, під час прес-конференції «Стратегія-2020» Президент України Петро Порошенко заявив, що звільнення українських журналістів з полону є пріоритетним завданням української влади.

 

«Детектор медіа»

detector.media
DMCA.com Protection Status
Design 2021 ver 1.00
By ZGRYAY