Держкомтелерадіо затвердив план заходів щодо сприяння дотриманню рівного доступу учасників виборчого процесу до ЗМІ під час виборів до Верховної Ради України. Відповідний наказ підписав Голова Держкомтелерадіо Олег Наливайко, повідомляє прес-служба Комітету.
Відповідно до плану на офіційному веб-сайті Держкомтелерадіо створено рубрику «Вибори та ЗМІ», де надаються консультації та роз'яснення виборчого законодавства. Також із 22 вересня і до завершення виборів до Верховної Ради в Держкомтелерадіо діє «гаряча» телефонна лінія з реагування на факти порушень рівного доступу до ЗМІ учасників виборчого процесу. Про факти порушень слід повідомляти за тел. (044) 278-09-91.
З метою запобігання порушень державними телерадіоорганізаціями виборчого законодавства в Держкомтелерадіо запроваджено моніторинг ефірів державних ТРК щодо висвітлення ними виборчої кампанії та дотримання принципів рівного доступу суб'єктів виборчого процесу до теле- та радіоефірів під час проведення передвиборної агітації.
Крім того, структурні підрозділи з питань інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ОДА проводитимуть моніторинги дотримання установленого порядку проведення передвиборної агітації з використанням місцевих та регіональних ЗМІ та інформуватимуть Держкомтелерадіо про виявлені порушення.
«Водночас слід наголосити, що виборча кампанія не може бути використана для пропаганди у ЗМІ ідей сепаратизму, закликів до війни, насильницької зміни влади, розпалювання міжнаціональної ворожнечі. Усі без винятку партії та кандидати у народні депутати мають розуміти, що, крім дотримання виборчого законодавства в частині висвітлення їхніх програм, не можна переступати закон, який не дозволяє антиукраїнську та антидержавну агітацію. У разі виявлення таких фактів Держкомтелерадіо буде реагувати миттєво», - прокоментував документ директор департаменту інформаційної політики Держкомтелерадіо Богдан Червак.
Пан Червак також закликав громадян України у разі виявлення у ЗМІ пропагандистських матеріалів антидержавного та антиукраїнського змісту повідомляти про це Держкомтелерадіо.
Нагадаємо, Держкомтелерадіо звернувся до Державної реєстраційної служби України із проханням вжити заходів щодо скасування державної реєстрації друкованих видань сепаратистського і терористичного спрямування. Комітет закликав громадян допомагати виявляти можливі випадки розповсюдження сепаратистської преси на території України та повідомляти про це Держкомтелерадіо або Службу безпеки України.
«Детектор медіа»