Сьогодні, 17 вересня, російська Держдума відхилила законопроект про надання недоторканності журналістам. Про це повідомляє російське інформагентство «РИА Новости».
Поправки до законопроекту були внесені депутатом від партії «Справедливая Россия» Михайлом Сердюком 9 серпня 2013 року. Парламентарій пояснював, що якщо правоохоронні органи захочуть порушити справу стосовно журналіста, то необхідно буде отримати санкцію прокурора суб'єкта РФ за аналогією з членами виборчих комісій, які теж мають імунітет.
Як вказано в пояснювальній записці, прийняття закону дозволить журналістам безбоязно «протистояти» іншим представникам офіційної влади, приватним бізнес-структурам та іншим особам. Пан Сердюк переконаний, що це дозволило б в деякій мірі захистити російських журналістів і дати їм можливість професійно займатися своєю діяльністю. Більш того, на думку парламентаря, таке рішення стало б системним кроком у боротьбі з корупцією.
Раніше Комітет з інформаційної політики Держдуми вже рекомендував законопроект до відхилення. «По-перше, слід зазначити, що законодавством РФ вже передбачена відповідальність і комплексний підхід до забезпечення захисту журналістів. Так, у статті 105 вже передбачена відповідальність за вбивства особи та її близьких у зв'язку з виконанням службового обов'язку та перешкоджанням службової діяльності», - сказав на засіданні Держдуми перший заступник голови комітету з інформаційної політики Вадим Дєньгін (ЛДПР).
Він також зазначив, що статтею 144 КК РФ встановлено покарання за перешкоджання професійній діяльності журналіста шляхом примусу до поширення, або відмови від поширення інформації.
Крім того, за словами пана Дєньгіна, в законопроекті використовується поняття невизначеного змісту, наприклад, такі як «імунітет журналіста», «гарантія імунітету журналіста», «втручання і тиск ззовні», «морально вплив». «Тому комітет пропонує відхилити цей законопроект», - сказав парламентар. Вадим Дєньгін також нагадав, що він з рядом колег вніс на розгляд Держдуми поправки в закон про ЗМІ, які регулюватимуть діяльність журналістів, що знаходяться в гарячих точках.
Нагадаємо, перший заступник голови комітету Держдуми РФ з інформаційної політики Вадим Дєньгін (ЛДПР) звернувся в компанію «Яндекс» і в Роскомнагляд з вимогам дати оцінку роботі української версії пошукової системи Yandex.ua. Обурення Вадима Дєньгіна викликало те, що в розділі новин пошукової системи Yandex.ua розміщуються статті і замітки українських ЗМІ, які, за словами депутата, «масово допускають спотворення інформації і містять прямі випади проти Росії».
«Детектор медіа»