detector.media
17.09.2014 17:46
Нацрада відмовила НРКУ в скасуванні п’яти попереджень і дала місяць на усунення порушень
Нацрада відмовила НРКУ в скасуванні п’яти попереджень і дала місяць на усунення порушень

Національна рада з питань телебачення і радіомовлення відмовила Національній радіокомпанії України (НРКУ) в скасуванні п'яти санкцій «оголошення попередження». Відповідне рішення Нацрада ухвалила на засіданні 17 вересня на підставі позапланової перевірки компанії.

 

Перевірка НРКУ встановила, що компанія не в повній мірі усунула порушення, які стали підставою для застосування санкції. Раніше НРКУ отримала попередження за порушення умов ліцензії в частині програмної концепції (загальний обсяг мовлення і недотримання обсягів жанрового розподілу), в частині освоєння частотних присвоєнь, потужності передавачів, позивного, а також за невиконання постанови Верховної Ради «Про висвітлення роботи сьомої сесії ВРУ», вимог законів «Про державне замовлення» та «Про телебачення і радіомовлення», «Про висвітлення роботи органів державної влади».

 

Перевірка зафіксувала відхилення від програмної концепції в жанровому розподілі, зменшення загального обсягу мовлення та обсягу власних і вітчизняних програм, а також відсутність трансляції сесій Верховної Ради.

 

Перший заступник генерального директора НРКУ Анатолій Табаченко запевнив Нацраду, що сесії парламенту транслюються, але пленарного засідання не було в день проведення моніторингу (17 липня). А зміни програмної концепції він пояснив збільшенням інформаційних програм, у яких висвітлювалися події в Україні, що почалися в лютому 2014 року, а також запуском нового патріотичного музичного радіопроекту «Пісні, що єднають. Пісні єдиної країни», яку НРКУ вважає культурно-мистецькою, а Нацрада - розважальною.

 

Невідповідність обсягів мовлення програм УР-1 та УР-3, згідно з поясненням керівництва НРКУ, спричинено несвоєчасним увімкненням передавальних засобів КРРТ.

 

Крім того, перевірка встановила порушення закону «Про телебачення і радіомовлення», оскільки в програмі «Збережемо здоров'я», яка транслювалася на правах реклами, Нацрада зафіксувала рекламну інформацію харчового продукту «Лактомарин», що містила «вислови стосовно можливої лікувальної дії, а також визнання і поради, пов'язані з лікуванням і полегшенням умов перебігу захворювань після прийняття означеного препарату».

 

На думку керівництва НРКУ, в рекламній інформації «Лактомарину» було дотримано всіх вимог законодавства. «Йшлося про дієтичне харчування, а не ліки і не БАД», - вважає Анатолій Табаченко.

 

Нацрада також зафіксувала в ефірі УР-1 програми спільного виробництва НРКУ з ТОВ «ТРК "Ера-Радіо"» та ГО «Громадське радіо». Нацрада отримала від НРКУ відповідні угоди про спільне виробництво.

 

Згідно з договором № 3 про спільну діяльність від 04.02.2002 між НРКУ та ТОВ «Телерадіокомпанія "Ера-Радіо"», його метою є спільне створення і видача в ефір на УР-1 циклу радіопрограм відповідно до узгодженої сітки мовлення. За умовами договору НРКУ зобов'язується видавати в ефір виготовлені в результаті співпраці програми, забезпечувати надання послуг, необхідних для виготовлення та трансляції програм, а ТОВ «ТРК "Ера-Радіо"» зобов'язується забезпечити виготовлення спільних програм матеріально-витратними матеріалами, фонограмами музичних творів, інформацією, а також забезпечити пошук та залучення рекламодавців.

 

Згідно з договором про співробітництво № 1/14 від 26.02.2014 між НРКУ та ГО «Громадське радіо» предметом співпраці є спільне створення циклу інформаційно-аналітичних програм для подальшої їх трансляції. За умовами договору ГО «Громадське радіо» спільно з НРКУ створює програми на належному професійному рівні, а НРКУ забезпечує трансляцію цих програм відповідно до узгодженої сітки мовлення.

 

За результатами перевірки Нацрада дійшла висновку, що наявність в ефірі УР-1 програм спільного виробництва з з ТОВ «ТРК "Ера-Радіо"» та ГО «Громадське радіо» не суперечить вимогам закону «Про телебачення і радіомовлення».

 

Голова Нацради Юрій Артеменко поцікавився, скільки в НРКУ працює людей. Анатолій Табаченко відповів, що приблизно 1140.

 

«Чи знаєте ви, що ваш керівник раніше працював на "Ера-радіо"? Невже ваш тисячний колектив не спроможний виробляти власний продукт і змушений домовлятися з "Ера-радіо" про спільне виробництво?», - запитав пан Артеменко.

 

Пан Табаченко відповів, що в НРКУ є угоди про спільне виробництво не лише з «Ера-радіо», а й з «Радіо Свобода» і «Громадським радіо». Він додав, що НРКУ спроможна виробляти контент і сама.

 

«По суті ви віддаєте ефір продукту "Ера-радіо" чи "Громадському радіо". Навіщо тоді тисяча людей? Це ненормально, коли державний канал сам не забезпечує себе контентом, якіснішим за партнерів», - обурився голова Нацради.

 

Зрештою, всі члени Нацради проголосували за відмову НРКУ в скасуванні санкцій «оголошення попередження», застосованих рішеннями Національної ради від 23.03.2001 № 37, від 28.11.2007 № 1706, від 27.02.2008 № 427, від 23.12.2009 № 2532, від 31.08.2011 № 2068, та зобов'язали компанію протягом місяця привести свою діяльність у відповідність до вимог законодавства і чинних ліцензій.

 

У разі невиконання вимог усунення порушень Нацрада може призначити позапланову перевірку, або оголосити попередження, або звернутися до суду про анулювання ліцензій НРКУ.

 

Нагадаємо, в серпні 2011 року Національна радіокомпанія України замість скасування санкції «оголошення попередження» отримала п'яте попередження від Національної ради з питань телебачення і радіомовлення.

 

«Детектор медіа»

detector.media
DMCA.com Protection Status
Design 2021 ver 1.00
By ZGRYAY