detector.media
12.09.2014 12:35
З 29 вересня по 1 листопада – подання на вісім освітніх програм для журналістів

Журналістки Анна Романдаш  і Юлія Саліженко зібрали інформацію на сайті Platforma про найкращі гранти, стипендії та воркшопи для журналістів, дедлайни яких закінчуються восени. «Якщо ви хочете пройти стажування в Гарварді чи Вашингтоні, послухати лекції редакторів Esquire та Forbes, а у вільний час написати одну-дві статті для The Times - не зволікайте. Тим більше, що дедлайни деяких спливають дуже скоро», -  закликали журналістки колег.

 

Стажування для журналістів у США. Дедлайн: 30 вересня.

Міжнародний центр для журналістів запрошує студентів пройти стажування у Фонді Скріппса-Говарда у Вашингтоні. Учасники програми отримають можливість писати матеріали для сайту Фонду (Scripps Howard Foundation Wire) та висвітлювати події у столиці США. Написані статі будуть опубліковані в різних американських газетах. Учасникам покриють витрати на переліт, житло, медичне страхування, а також виплатять добові на харчування. Якщо ви навчаєтесь на останніх курсах журналістики або медіакомунікацій, вільно володієте письмовою та розмовною англійською - заповнюйте онлайн-заявку та чекайте на листа щастя. Детальна інформація - на офіційному сайті.

 

Стипендіальна програма інстиуту Редкліфа. Дедлайн: 1 жовтня та 1 листопада

Програма Інституту Редкліфа (Гарвардський університет) запрошує журналістів та експертів нових медіа подавати свої заявки на реалізацію проекту в галузі мистецтва, гуманітарних, соціальних, природничих і технічних наук. У разі відбору, учасник зможе отримати  стипендію до 75000 доларів, а також можливість працювати над своїм проектом у Гарварді протягом одного або двох семестрів. Від аплікантів чекають  онлайн-заявки,  детального опису журналістського проекту, над яким вони хочуть працювати, та інформації про самого кандидата і його потенціалу. Детальна інформація - на офіційному сайті. 

 

Грант імені Річарба Бістона для журналістів. Дедлайн: 29 вересня.

Журнал The Times приймає заявки від молодих іноземних кореспондетів на отримання журналістського гранту імені Річарда Бістона розміром у 6 000 фунтів стерлінгів. Ви отримаєте можливість провести шість тижнів за кордоном, проводити власні дослідження і висвітлювати зарубіжні події для The Times. Для цього необхідно лише мати досвід журналістської роботи, добре знати англійську мову та надати детальний опис плану власної поїздки та теми дослідження. Детальна інформація - на офіційному сайті.

 

Вільна школа жуналістики, копірайтингу та медіаменеджменту. Дедлайн: 27 жовтня.

З 30 жовтня по 2 листопада редактори та журналісти телеканалу «Дождь», журналу «Сноб», проекту Hopes&Fears (The Village), газети The New York Times, телеканалів BBC та Еспресо TV, журналів Esquire та Forbes проведуть лекції у Києві. Впродовж 4 днів учасники школи побувають на 25 лекціях та майстер-класах. Щоправда, навчання у школі не є безкоштовним, проте за ці 1600 гривень ви послухаєте найвідоміших метрів журналістської справи, а також матимете унікальну нагоду пройти стажування та працевлаштуватись у викладачів курсу. Для того, аби взяти участь у навчанні, необхідно лише зареєструватись на сайті школи та сплатити внесок. Детальна інформація на сайті.

 

Стипендія від Human Rights Watch. Дедлайн: 15 жовтня.

Магістри журналістики можуть спробувати свої сили, взявши участь у програмі Human Right Watch, присвяченій дослідженню прав людини. Учасники працюватимуть у Нью-Йорку або Вашингтоні, аналізуючи дотримання і порушення прав людей у світі, а також писатимуть звіти, організовуватимуть розслідування і вивчатимуть різні медіа. Програма розпочнеться у вересні 2015. Учасники отримуватимуть зарплатню у розмірі $55 тис. Для участі кандидат повинен надіслати резюме, супровідний лист, дві рекомендації, неопублікований текст-зразок і переклад диплома. Ідеальний кандидат повинен продемонструвати власний досвід у сфері дотримання прав людини, аналітичні здібності та добре знання англійської мови. Детальна інформація на офіційному сайті.

 

Стипендія на журналістське дослідження у Берліні. Дедлайн: 31 жовтня.

Німецькомовним журналістам рекомендуємо: стипендія на дослідження у сфері науки, політики, економіки та соціальної тематики. Репортери, які часто пишуть на ці теми, можуть подаватися аби отримати грант на стажування у Берліні, яке триватиме від півтора до трьох місяців. Учасників забезпечать робочим місцем, потрібними науковими ресурсами та місячною стипендією у розмірі 3500 євро. Детальна інформація на офіційному сайті.  

 

Програма Рейгана-Фаселла на дослідження у Вашингтоні. Дедлайн: 15 жовтня.

Громадські активісти, журналісти і вчені можуть подавати заявку на участь у програмі Рейгана-Фаселла, учасники якої п'ять місяців проведуть у Вашингтоні (США), досліджуючи демократію в обраних ними країнах чи територіях. Під час програми учасники зможуть зосередитися на найважливіших аспектах демократії, які їх цікавлять, а також  працювати над проектами щодо розвитку та посилення демократичних цінностей у певних регіонах. Для того аби стати учасником програми, журналісти мають заповнити онлайн-заявку та показати власний практичний досвід та бачення демократичного дослідження. Знання англійської обов'язкове.  Детальніше - за лінком

 

Конкурс статей про мистецтво «Observer/Anthony Burgess Prize». Дедлайн: 31 жовтня

Міжнародна фундація Ентоні Бьорджеса організовує конкурс найкращих статей, присвячених мистецтву. Журналісти можуть подавати нові англомовні матеріали, які стосуються теми мистецтва як-от інтерв'ю із письменниками чи музикантами, рецензії на книги чи балет. Журі звертатимуть увагу на оригінальність та аналітичність роботи. Відсутність публікацій у потужних виданнях є перевагою. Переможець отримає приз - 2000 фунтів стерлінгів. Але аби взяти участь, охочим доведеться заплатити внесок у розмірі 10 фунтів. Детальна інформація на офіційному сайті.

 

Матеріали в рамках розділу Media Innovations Lab підготовлені журналістками за сприяння Фонду розвитку українських ЗМІ посольства США в Україні.

 

«Детектор медіа»

detector.media
DMCA.com Protection Status
Design 2021 ver 1.00
By ZGRYAY