detector.media
13.08.2014 14:24
Члени Комітету свободи слова пропонують вилучити із проекту «Про санкції» статті про заборону діяльності ЗМІ
Члени Комітету свободи слова пропонують вилучити із проекту «Про санкції» статті про заборону діяльності ЗМІ
Він вважає, що цим законопроектом урядовці хотіли «підставити» президента і парламент

Члени Комітету з питань свободи слова та інформації підготували зміни до законопроекту «Про санкції», відповідно до яких всі статті про заборону діяльності ЗМІ повинні бути вилучені. Голова Комітету Микола Томенко повідомив, що він вніс підготовлені колегами поправки до Комітету з питань національної безпеки та оборони, що готує законопроект до другого читання, з пропозицією вилучити підпункти 9, 10, 11, 12, 13 пункту 1, які стосуються санкцій проти ЗМІ. Про це він зазначив в інтерв'ю телеканалу «Рада», повідомляє персональний сайт політика.

 

За його словами, у підготовленому до другого читання законопроекті «Про санкції» будуть зняті статті, які вводять нову незаконну та неправомірну процедуру можливого закриття будь-яких засобів масової інформації від телебачення до інтернету.

 

Микола Томенко вважає, що в українському законодавстві вже передбачена процедура реагування на антиукраїнську, антидержавницьку діяльність іноземних ЗМІ, а саме відключення чи заборона через рішення Національної ради України з питань телебачення та радіомовлення і відповідне судове рішення.

 

Члени Комітету підготували зміни до законодавства, що вимагатимуть від судів розглядати такі звернення від Національної ради України з питань телебачення та радіомовлення протягом 3 днів.

 

«Що стосується друкованих ЗМІ - це сфера відповідальності Державного комітету телебачення і радіомовлення України. За будь-яких обставин не припустимо передавати РНБО повноваження щодо санкцій про засоби масової інформації, а тим більше, вводити їх в дію указом президента», -  наголосив радник президента.

 

«Якщо загально охарактеризувати появу "нової ідеї" щодо ЗМІ в цьому законопроекті, то можна сказати, що урядовці хотіли "підставити" і президента і парламент», - підсумував політик.

 

Нагадаємо, 12 серпня Верховна Рада Україна підтримала урядовий законопроект «Про санкції», прийнявши його в першому читанні за основу. За словами медіаексперта Оксани Романюк, згідно з його положеннями, Президент України або РНБО можуть обмежити або заборонити діяльність будь-якого ЗМІ в Україні своїм рішенням.

 

Представник ОБСЄ з питань свободи ЗМІ Дуня Міятович висловила стурбованість прийняттям Верховною Радою (за основу) урядового законопроекту № 4453а «Про санкції».

 

«Детектор медіа»

detector.media
DMCA.com Protection Status
Design 2021 ver 1.00
By ZGRYAY