detector.media
06.06.2014 17:12
На Європейському форумі регуляторних органів говорили про важливість справжньої незалежності регуляторів
На Європейському форумі регуляторних органів говорили про важливість справжньої незалежності регуляторів

В часи трансформації нових медіа та реальної конвергенції топовою знов стає справжня незалежність медіарегуляторів (Національних рад з питань телебачення та радіомовлення). Про це йшлося на 39-му форумі Європейської платформи регуляторних органів (EPRA), що відбувся 4-6 червня в м. Будва (Чорногорія). Про це «Телекритиці» повідомила заступник голови Національної ради з питань телебачення і радіомовлення Лариса Мудрак.

 

Зі слів пані Мудрак, європейські експерти говорять, що Європейська директива з аудіовізуальних медіапослуг рекомендує необхідність забезпечення функціонування в країнах-членах компетентних регуляторних органів. Директива залишає право вибору країнам використовувати національні традиції та особливості регулювання медіа, однак рекомендує щоб самі регулятори були незалежні. Ця незалежність державного органу може бути забезпечена:

- автономністю прийняття рішень (не використовуючи політичних та галузевих  вказівок, без використання невмотивованої ротації членів регулятора, тощо);

- фінансовою автономією;

- авторитетним статусом та широкими повноваженнями;

- ефективними механізмами системного публічного звітування;

- високим експертним рівнем роботи в аналітиці медіа-ринку та потреб споживачів.

 

«Безумовно, всі європейські регулятори говорять про політичну природу державних регуляторів, оскільки вони є складовою державного управління. Однак сучасні демократії демонструють можливість реальної незалежності регуляторів. Це можливо тоді, коли влада бере на себе відповідальність не впливати на регулятора, а регулятор забезпечує адекватне регулювання як для глядача, так і для розвитку галузі в цілому й системо звітує про свої кроки», - каже пані Мудрак.

 

«Обмеження повноважень членів - представників від різних гілок влади чи громади завжди призводить до ущербності роботи національних регуляторів медіа. Про це треба пам'ятати», - додала пані Мудрак.

 

Нагадаємо, 39-й форум Європейської платформи регуляторних органів (EPRA) відбувся 4-6 червня в м. Будва (Чорногорія). Від Національної ради з питань телебачення і радіомовлення у форумі взяли участь заступник голови Лариса Мудрак та керівник сектору міжнародних зв'язків Людмила Василенко. Форум об'єднав 164 представника регуляторних органів із 42 країн європейського континенту, також були присутні спостерігачі від Європейської комісії, Європейської аудіовізуальної обсерваторії та ОБСЄ. Регулятори із 42 країн обговорювали нову генерацію медіа та нову генерацію регулювання.

 

«Детектор медіа»

detector.media
DMCA.com Protection Status
Design 2021 ver 1.00
By ZGRYAY