ВЕДУЧИЙ: Доброго вечора. Вітаю вас. В ефірі програма "Точка зору". І я - Юрій Громницький. І сьогоднішній гість нашої програми Віктор Пинзеник, кандидат в народні депутати від "Блоку Юлії Тимошенко". Вітаю Вас, пане Пинзеник.
Віктор Пинзеник: Доброго вечора.
ВЕДУЧИЙ: Давайте розберемося з таким дуже важливим, на мій погляд питанням, от Ви дуже жорстко критикуєте уряд Віктора Януковича, зокрема, за економічну політику і так далі, от. Але оця жорстка критика, вона подекуди виглядає такою, от, передвиборчою агітацією, яка, ну, можливо, для пересічного громадянина не має якихось таких реальних підстав. У Вас є якісь такі причини або спосіб зараз нас переконати у протилежному?
Віктор Пинзеник: Я б краще не критикував уряд. Краще б ми жили в країні, де не треба критикувати уряд і де уряд веде нормальну економічну політику. Але я робив це не тільки... Я роблю це не тільки зараз. Я з першого дня формування цього уряду. І коли готувався бюджет, говорив подібні речі. Але, нажаль, уряд не реагував на них. І включаючи заяви опозиції, включаючи критику Президента, і тоді виборами не пахло. Я назву кілька принципових речей, які дозволяють мені говорити про провали уряду. Це перше - зниження соціальних стандартів життя, в нас вперше знижується зарплата, мінімальна зарплата і пенсія, якщо співставити зростання їх і зміни цін. Друге - гальмування економіки. Третє - безпідставне втягнення країни в борг. Четверта обставина - використання державних коштів в інтересах обслуговування великого бізнесу. І п'ята причина - висока інфляція. І ці всі речі - є статистичні показники, офіційні показники Держкомстат. Достатньо тільки заглянути в ці цифри.
ВЕДУЧИЙ: Але водночас, коли Ви були членом уряду Юлії Тимошенко, Ваш уряд і зокрема Вашого лідера тодішнього, прем'єр-міністра, Юлію Тимошенко, також звинувачували досить різко і на міжнародному рівні, і в популізмі, і в ручному керуванні економікою, і в тій-таки м'ясній, і в бензиновій кризі. Тобто у вас теж були якісь до певної міри гріхи, скажемо так.
Віктор Пинзеник: Я ніколи не вважатиму гріхами те, що дехто зараз називає популізмом... Називали раніше нинішня урядова команда. Бо ми робили речі в соціальному плані, і зробили кілька хороших соціальних програм. І це вважалося популізмом. Ми не просто тоді це...
ВЕДУЧИЙ: Тоді криз не було, Ви вважаєте, чи м'ясної, чи бензинової?
Віктор Пинзеник: Давайте, поки що соціальні речі зачепимо. Ми пообіцяли деякі речі і ми їх зробили, і знайшли для цього кошти, закривши масу податкових дірок. Що стосується речей, які Ви говорите, то в нас виникали певні питання, певні проблеми. І проблема уряду не в тому, що не можуть виникнути проблеми. Уряд Тимошенко справлявся з ними. Наприклад, що стосується і на цукор, то на вересень вони уже були відновленні до того рівня, які були під час зростання цін. А що стосується інших речей, то, давайте, пригадаємо, що за часів прем'єра Тимошенко бензин 95-й коштував 3 - 3.20. А зараз він коштує 4.
ВЕДУЧИЙ: Але є об'єктивна тенденція на світовому ринку. Просто ціни ростуть в будь-якому випадку.
Віктор Пинзеник: Але я то хотів би нагадати, що ціну 3.20 називали кризою. А як тоді назвати сьогоднішню ціну 4.60? Я би хотів повернення до кризи в ціні 3.20.
ВЕДУЧИЙ: Минулого тижня Ваш блок і зокрема лідер, Юлія Тимошенко, так досить різко відреагувала на можливість передачі нашої газотранспортної системи Росії і навпаки. Тобто, Ви завжди дуже уважно відслідковуєте, Ваш блок, це газове питання. Завдяки чому, на Ваш погляд, можна зберегти нормальні відносини з Росією і отримати нормальну ціну на газ?
Віктор Пинзеник: В нас немає підстав для ненормальних стосунків. Є, нажаль, безвідповідальні політики, і, нажаль, за цим ще стоїть чийсь особистий інтерес. Тому що сама природа, Росія має газ і Україна має унікальне творіння газотранспортну систему, дає підстави знайти рівні стосунки. Бо одна країна без другої не може існувати. Російський газ нікуди не можна продати без української газотранспортної системи. І те, що "БЮТ" реагує на такі речі, бо є ризики, пов'язані з втратою труби. І час від часу, навіть цього тижня лунали деякі заяви, на які відреагували наші представники з приводу можливості спільного використання. Це надзвичайно небезпечні речі, бо газотранспортна система дозволяє берегти кишеню кожного громадянина України. Бо ціна без зміни ставок транзиту відразу й долається як на українській економіці, так і на кишені кожного громадянина України.
ВЕДУЧИЙ: Ну, от, до речі, про кишеню кожного громадянина, ви звинувачуєте уряд в тому, що він провокує своїми діями інфляцію. Уряд відповідає досить адекватно - з першого вересня обіцяє підвищити і зарплатню, і пенсії.
Віктор Пинзеник: Ну, от я знову беру документ, який називається "Закон про державний бюджет", яким передбачено пенсія 411 гривень, мінімальна пенсія, проти 366. Це 12 відсотків. Офіційна статистика показує вже інфляцію 13.5. Тобто, це унікальний феномен, коли зростання економіки обертається для людей погіршенням життя. Тобто, навіть, ми пам'ятаємо, що коли був сформований цей уряд, то ми постійно чули заяви про те, що неможна людям піднімати зарплати. Зараз вибори заставили трошки реагувати. Але навіть в таких стандартах, які зачіпають мільйони людей або, наприклад, мінімальну пенсію отримують більше десятка мільйонів українських пенсіонерів. То ми, нажаль, спостерігаємо ганебне явище для якого немає жодних економічних підстав. Це, нажаль. Це результат роботи цього уряду. І крім того, уряд не справився з інфляцією, тому що планувалася інфляція 7.5 відсотка, а ми маємо уже 13.5 відсотків.
ВЕДУЧИЙ: Це хто підтверджує, ці показники?
Віктор Пинзеник: Держкомстат України. Останній звіт за восьме число. Можете витягнути цифру. Інфляція за півроку 5.6 в річному обчисленні, тобто, липень до липня, 13.5 відсотка. Це орієнтир, який показує прогноз до кінця року. Нажаль, за моїми оцінками вона буде дещо вища, близько 15-ти.
ВЕДУЧИЙ: Пане Пинзенику, різні політичні сили просто змагаються навипередки, хто більше пообіцяє з точки зору соціальних виплат і обіцяє програму розвитку країни. Ваш блок пропонує так званий "Український прорив". Поки що ми бачимо лише гасла. Тобто, загальну тему. Можливо, вони виглядають привабливо або не привабливо. Скільки, на Ваш погляд, потрібно років для того, щоб реалізувати українських прорив "Блоку Юлії Тимошенко"?
Віктор Пинзеник: Ну, по-перше, це не гасла. Те, що звучить... Є реклама, це є програми, і це не означає, що немає документу. Це документ, який містить кілька розділів, де пропонується шляхи розв'язання тих чи інших питань України. Бо цього дуже бракує Україні. Ця програма розрахована на п'ять років. І це речі, які дадуть можливість країні зайняти місце в цивілізованому світі. І для цього є всі підстави.
ВЕДУЧИЙ: Сьогодні Юлія Тимошенко пообіцяла впродовж трьох років забезпечити всіх ветеранів-афганців житлом. Ви реально підрахували, скільки на території України живе афганців? І коли взагалі можна говорити про те, що політики припинять робити такі щедрі соціальні обіцянки?
Віктор Пинзеник: Ну, перша задача будь-якої влади - вирішити проблеми людей. Для чого країні, людям влада, якщо вона не дає можливість людям жити краще?
ВЕДУЧИЙ: Ну, скільки афганців у нас на території України?
Віктор Пинзеник: Я не можу Вам зараз сказати, я не знав цього питання, що Ви поставите. Але я хочу наголосити про те, що ми всі свої соціальні обіцянки виконали. Я хочу нагадати, що уряд Тимошенко працював всього півроку. Але за цей час ми запустили програму підтримки новонароджених, в 12 разів збільшили. В три раза збільшили солдатам строкової служби. На 40 відсотків підняли мінімальну зарплату. Закрили податкові дірки. І усунули дискримінацію політикування. На 63 відсотків підняли бюджет. І це всього за півроку. І, до речі, це люди пам'ятають. І не дивно, що в Одесі під час прямого ефіру Юлії Тимошенко одесити, серед яких проводилося опитування, визнали Юлію Тимошенко найуспішнішим прем'єром України.
ВЕДУЧИЙ: Спікер, Олександр Мороз, збирається, має намір провести наступного тижня позачергову сесію парламенту. Президент уже, Віктор Ющенко, уже висловився, так би мовити, негативно з приводу можливості цього. Чи дає гарантії ваш блок, що набереться серед ваших колишніх депутатів певна кількість невдоволених, яка не потрапила до списків, що вони не підуть туди і недодадуть кількісно до 300-т депутатів, для того, щоб можна було запровадити конституційні зміни?
Віктор Пинзеник: По-перше, в списку "БЮТу" є лише люди, які витримали випробування цього року. Для багатьох, можливо, непрості випробування, тиски і спроби діяти іншими методами. Жодної людини, яка спокусилась, в списках немає. Тому, якщо ці люди і пройдуть, вони ніякого відношення до "Блоку Юлії Тимошенко" вже не мають. Це люди, які... Їм давно дало оцінку суспільство. І при імперативному мандаті їх би не було. По-друге, що дивує, засідання Верховної Ради. Всі ж добре пам'ятають, що жодного рішення Верховної Ради не приймається зараз. Тому що Президент не підписує жодного рішення. І розмови зараз, які ведуться... Насправді приманкою є так зване питання про імперативний... Депутатський мандат і скасування депутатської недоторканності. Це не більше, ніж піар-кампанія. Тому що рішення, які приймались і приймаються, Верховна Рада не чинна. І тому Президент їх не підписує.
ВЕДУЧИЙ: Політологи говорять про те, що "БЮТ" втрачає електоральні симпатії на своєму традиційному полі, зокрема, в центрі України. Де ви збираєтесь найбільше зібрати голосів в цій виборчій кампанії?
Віктор Пинзеник: Блок має підтримку у всіх куточках України. Я приємно назвав інформацію, яка з півдня України, яку взагалі вважали вотчиною "Партії регіонів". В Одесі це повідомлення пройшло. І це можна отримати інформацію на каналі телебачення, 45 відсотків людей підтримали дії уряду Тимошенко. Я побував в багатьох куточках України. І я не знаю, якими даними Ви користуєтесь. Але зараз ось тенденції є дуже добрі. І, наприклад, команда "Блоку Юлії Тимошенко", яка має дуже серйозні завдання по отриманню голосів, разом з "Нашою Україною" здатні мати абсолютну більшість в парламенті.
ВЕДУЧИЙ: От ще одне важливе питання, на якому ви наполягаєте, проведення референдуму щодо конституційних змін. Між Ющенком і Тимошенко... Тобто пані Тимошенко після зустрічі з Президентом, заявила, що Президент ідею референдуму підтримує. Хоча знову сьогодні представники "Нашої України" і "Народної самооборони" сказали, що для проведення референдуму потрібно три-чотири місяці для підготовки. Знову немає якоїсь такої... Такого взаєморозуміння між союзниками.
Віктор Пинзеник: Я хотів би наголосити, чому тема дуже важлива. Ми не маємо права забути про те, що причиною дострокових виборів була не тільки зрада політиків, що голосували люди і давали симпатії одним, а потім люди... Їх мішками забирали в інші політичні сили. Але й проблеми конституційної реформи. Там закладені зміни, які будуть призводити до конфлікту. Тому наша позиція полягає в тому, що країна повинна мати нову конституцію. І це підтримує...
ВЕДУЧИЙ: Але якщо говорити про майбутній парламент, наприклад, чи буде там все спокійно, чи домовитесь ви, якщо, коли будуть уже проведені вибори?
Віктор Пинзеник: Справа в тому, що заручниками конституції може стати будь-яка політична сила. Тобто, хто б не був, от в ній закладені міни, які будуть завжди вибухати. І воно призводитиме до конфліктів і неефективності роботи влади. Це, я сподіваюсь, розуміють всі, що країні потрібна нова конституція, де не може бути такого дисбалансу, який закладений в самій конституції. Вони були й раніше. Але поспішна конституційна реформа додала до них дуже багато інших моментів. Тому позиція і настирливість, з якою "Блок Юлії Тимошенко" пропонує це провести, вони мають підстави. Бо от, наприклад, неможливо сформувати добру виконавчу владу, якщо немає там доброго фундаменту. І приємно те, що Президент це підтримує. Єдине, що це треба робити скоріше. Ми вважаємо, що це можна провести разом з виборами.
ВЕДУЧИЙ: Чому для помаранчевих сил настільки важливим є два питання? От перше питання - голосування на дому - це проблема, на яку весь час звертаєте увагу. Плюс, сьогодні Президент зробив подання до Конституційного суду з приводу неконституційності позбавлення права, можливості голосування для тих громадян, які виїхали за межі України.
Віктор Пинзеник: Тому що частина людей нікуди не виїжджають. А вони позбавлені права.
ВЕДУЧИЙ: Що Ви маєте на увазі?
Віктор Пинзеник: Справа в тому, що закон передбачає за кілька днів до виборів подачу інформації про людей, які перетнули кордон, з виїздом з України. Я побував недавно в Західній Україні. Є так звана човникова торгівля. Люди один або два рази виїжджають протягом дня за кордон. От він виїхав 28-го числа, він тоже в той же день повернувся. Але за законом прикордонники зобов'язані подати цю людину, як таку, що вибула за межі кордону. А друга річ, голосування на дому, завжди було проблемою. Тому що тут є завжди можливість отримати певний результат. Тому ці речі, правильно, хвилюють Президента і не тільки його, а нас теж.
ВЕДУЧИЙ: Зрозуміло. Дуже дякую, пане Пинзеник. Нагадаю, що нашим гостем сьогодні був кандидат у народні депутати від "Блоку Юлії Тимошенко", Віктор Пинзеник. Дивіться програму "Точка зору" на "Першому національному". Це ваше право знати більше. На все добре.
ВЕДУЧИЙ: Доброго вечора. Вітаю вас. В ефірі програма "Точка зору". І я - Юрій Громницький. І сьогоднішній гість нашої програми Віктор Пинзеник, кандидат в народні депутати від "Блоку Юлії Тимошенко". Вітаю Вас, пане Пинзеник.
Віктор Пинзеник: Доброго вечора.
ВЕДУЧИЙ: Давайте розберемося з таким дуже важливим, на мій погляд питанням, от Ви дуже жорстко критикуєте уряд Віктора Януковича, зокрема, за економічну політику і так далі, от. Але оця жорстка критика, вона подекуди виглядає такою, от, передвиборчою агітацією, яка, ну, можливо, для пересічного громадянина не має якихось таких реальних підстав. У Вас є якісь такі причини або спосіб зараз нас переконати у протилежному?
Віктор Пинзеник: Я б краще не критикував уряд. Краще б ми жили в країні, де не треба критикувати уряд і де уряд веде нормальну економічну політику. Але я робив це не тільки... Я роблю це не тільки зараз. Я з першого дня формування цього уряду. І коли готувався бюджет, говорив подібні речі. Але, нажаль, уряд не реагував на них. І включаючи заяви опозиції, включаючи критику Президента, і тоді виборами не пахло. Я назву кілька принципових речей, які дозволяють мені говорити про провали уряду. Це перше - зниження соціальних стандартів життя, в нас вперше знижується зарплата, мінімальна зарплата і пенсія, якщо співставити зростання їх і зміни цін. Друге - гальмування економіки. Третє - безпідставне втягнення країни в борг. Четверта обставина - використання державних коштів в інтересах обслуговування великого бізнесу. І п'ята причина - висока інфляція. І ці всі речі - є статистичні показники, офіційні показники Держкомстат. Достатньо тільки заглянути в ці цифри.
ВЕДУЧИЙ: Але водночас, коли Ви були членом уряду Юлії Тимошенко, Ваш уряд і зокрема Вашого лідера тодішнього, прем'єр-міністра, Юлію Тимошенко, також звинувачували досить різко і на міжнародному рівні, і в популізмі, і в ручному керуванні економікою, і в тій-таки м'ясній, і в бензиновій кризі. Тобто у вас теж були якісь до певної міри гріхи, скажемо так.
Віктор Пинзеник: Я ніколи не вважатиму гріхами те, що дехто зараз називає популізмом... Називали раніше нинішня урядова команда. Бо ми робили речі в соціальному плані, і зробили кілька хороших соціальних програм. І це вважалося популізмом. Ми не просто тоді це...
ВЕДУЧИЙ: Тоді криз не було, Ви вважаєте, чи м'ясної, чи бензинової?
Віктор Пинзеник: Давайте, поки що соціальні речі зачепимо. Ми пообіцяли деякі речі і ми їх зробили, і знайшли для цього кошти, закривши масу податкових дірок. Що стосується речей, які Ви говорите, то в нас виникали певні питання, певні проблеми. І проблема уряду не в тому, що не можуть виникнути проблеми. Уряд Тимошенко справлявся з ними. Наприклад, що стосується і на цукор, то на вересень вони уже були відновленні до того рівня, які були під час зростання цін. А що стосується інших речей, то, давайте, пригадаємо, що за часів прем'єра Тимошенко бензин 95-й коштував 3 - 3.20. А зараз він коштує 4.
ВЕДУЧИЙ: Але є об'єктивна тенденція на світовому ринку. Просто ціни ростуть в будь-якому випадку.
Віктор Пинзеник: Але я то хотів би нагадати, що ціну 3.20 називали кризою. А як тоді назвати сьогоднішню ціну 4.60? Я би хотів повернення до кризи в ціні 3.20.
ВЕДУЧИЙ: Минулого тижня Ваш блок і зокрема лідер, Юлія Тимошенко, так досить різко відреагувала на можливість передачі нашої газотранспортної системи Росії і навпаки. Тобто, Ви завжди дуже уважно відслідковуєте, Ваш блок, це газове питання. Завдяки чому, на Ваш погляд, можна зберегти нормальні відносини з Росією і отримати нормальну ціну на газ?
Віктор Пинзеник: В нас немає підстав для ненормальних стосунків. Є, нажаль, безвідповідальні політики, і, нажаль, за цим ще стоїть чийсь особистий інтерес. Тому що сама природа, Росія має газ і Україна має унікальне творіння газотранспортну систему, дає підстави знайти рівні стосунки. Бо одна країна без другої не може існувати. Російський газ нікуди не можна продати без української газотранспортної системи. І те, що "БЮТ" реагує на такі речі, бо є ризики, пов'язані з втратою труби. І час від часу, навіть цього тижня лунали деякі заяви, на які відреагували наші представники з приводу можливості спільного використання. Це надзвичайно небезпечні речі, бо газотранспортна система дозволяє берегти кишеню кожного громадянина України. Бо ціна без зміни ставок транзиту відразу й долається як на українській економіці, так і на кишені кожного громадянина України.
ВЕДУЧИЙ: Ну, от, до речі, про кишеню кожного громадянина, ви звинувачуєте уряд в тому, що він провокує своїми діями інфляцію. Уряд відповідає досить адекватно - з першого вересня обіцяє підвищити і зарплатню, і пенсії.
Віктор Пинзеник: Ну, от я знову беру документ, який називається "Закон про державний бюджет", яким передбачено пенсія 411 гривень, мінімальна пенсія, проти 366. Це 12 відсотків. Офіційна статистика показує вже інфляцію 13.5. Тобто, це унікальний феномен, коли зростання економіки обертається для людей погіршенням життя. Тобто, навіть, ми пам'ятаємо, що коли був сформований цей уряд, то ми постійно чули заяви про те, що неможна людям піднімати зарплати. Зараз вибори заставили трошки реагувати. Але навіть в таких стандартах, які зачіпають мільйони людей або, наприклад, мінімальну пенсію отримують більше десятка мільйонів українських пенсіонерів. То ми, нажаль, спостерігаємо ганебне явище для якого немає жодних економічних підстав. Це, нажаль. Це результат роботи цього уряду. І крім того, уряд не справився з інфляцією, тому що планувалася інфляція 7.5 відсотка, а ми маємо уже 13.5 відсотків.
ВЕДУЧИЙ: Це хто підтверджує, ці показники?
Віктор Пинзеник: Держкомстат України. Останній звіт за восьме число. Можете витягнути цифру. Інфляція за півроку 5.6 в річному обчисленні, тобто, липень до липня, 13.5 відсотка. Це орієнтир, який показує прогноз до кінця року. Нажаль, за моїми оцінками вона буде дещо вища, близько 15-ти.
ВЕДУЧИЙ: Пане Пинзенику, різні політичні сили просто змагаються навипередки, хто більше пообіцяє з точки зору соціальних виплат і обіцяє програму розвитку країни. Ваш блок пропонує так званий "Український прорив". Поки що ми бачимо лише гасла. Тобто, загальну тему. Можливо, вони виглядають привабливо або не привабливо. Скільки, на Ваш погляд, потрібно років для того, щоб реалізувати українських прорив "Блоку Юлії Тимошенко"?
Віктор Пинзеник: Ну, по-перше, це не гасла. Те, що звучить... Є реклама, це є програми, і це не означає, що немає документу. Це документ, який містить кілька розділів, де пропонується шляхи розв'язання тих чи інших питань України. Бо цього дуже бракує Україні. Ця програма розрахована на п'ять років. І це речі, які дадуть можливість країні зайняти місце в цивілізованому світі. І для цього є всі підстави.
ВЕДУЧИЙ: Сьогодні Юлія Тимошенко пообіцяла впродовж трьох років забезпечити всіх ветеранів-афганців житлом. Ви реально підрахували, скільки на території України живе афганців? І коли взагалі можна говорити про те, що політики припинять робити такі щедрі соціальні обіцянки?
Віктор Пинзеник: Ну, перша задача будь-якої влади - вирішити проблеми людей. Для чого країні, людям влада, якщо вона не дає можливість людям жити краще?
ВЕДУЧИЙ: Ну, скільки афганців у нас на території України?
Віктор Пинзеник: Я не можу Вам зараз сказати, я не знав цього питання, що Ви поставите. Але я хочу наголосити про те, що ми всі свої соціальні обіцянки виконали. Я хочу нагадати, що уряд Тимошенко працював всього півроку. Але за цей час ми запустили програму підтримки новонароджених, в 12 разів збільшили. В три раза збільшили солдатам строкової служби. На 40 відсотків підняли мінімальну зарплату. Закрили податкові дірки. І усунули дискримінацію політикування. На 63 відсотків підняли бюджет. І це всього за півроку. І, до речі, це люди пам'ятають. І не дивно, що в Одесі під час прямого ефіру Юлії Тимошенко одесити, серед яких проводилося опитування, визнали Юлію Тимошенко найуспішнішим прем'єром України.
ВЕДУЧИЙ: Спікер, Олександр Мороз, збирається, має намір провести наступного тижня позачергову сесію парламенту. Президент уже, Віктор Ющенко, уже висловився, так би мовити, негативно з приводу можливості цього. Чи дає гарантії ваш блок, що набереться серед ваших колишніх депутатів певна кількість невдоволених, яка не потрапила до списків, що вони не підуть туди і недодадуть кількісно до 300-т депутатів, для того, щоб можна було запровадити конституційні зміни?
Віктор Пинзеник: По-перше, в списку "БЮТу" є лише люди, які витримали випробування цього року. Для багатьох, можливо, непрості випробування, тиски і спроби діяти іншими методами. Жодної людини, яка спокусилась, в списках немає. Тому, якщо ці люди і пройдуть, вони ніякого відношення до "Блоку Юлії Тимошенко" вже не мають. Це люди, які... Їм давно дало оцінку суспільство. І при імперативному мандаті їх би не було. По-друге, що дивує, засідання Верховної Ради. Всі ж добре пам'ятають, що жодного рішення Верховної Ради не приймається зараз. Тому що Президент не підписує жодного рішення. І розмови зараз, які ведуться... Насправді приманкою є так зване питання про імперативний... Депутатський мандат і скасування депутатської недоторканності. Це не більше, ніж піар-кампанія. Тому що рішення, які приймались і приймаються, Верховна Рада не чинна. І тому Президент їх не підписує.
ВЕДУЧИЙ: Політологи говорять про те, що "БЮТ" втрачає електоральні симпатії на своєму традиційному полі, зокрема, в центрі України. Де ви збираєтесь найбільше зібрати голосів в цій виборчій кампанії?
Віктор Пинзеник: Блок має підтримку у всіх куточках України. Я приємно назвав інформацію, яка з півдня України, яку взагалі вважали вотчиною "Партії регіонів". В Одесі це повідомлення пройшло. І це можна отримати інформацію на каналі телебачення, 45 відсотків людей підтримали дії уряду Тимошенко. Я побував в багатьох куточках України. І я не знаю, якими даними Ви користуєтесь. Але зараз ось тенденції є дуже добрі. І, наприклад, команда "Блоку Юлії Тимошенко", яка має дуже серйозні завдання по отриманню голосів, разом з "Нашою Україною" здатні мати абсолютну більшість в парламенті.
ВЕДУЧИЙ: От ще одне важливе питання, на якому ви наполягаєте, проведення референдуму щодо конституційних змін. Між Ющенком і Тимошенко... Тобто пані Тимошенко після зустрічі з Президентом, заявила, що Президент ідею референдуму підтримує. Хоча знову сьогодні представники "Нашої України" і "Народної самооборони" сказали, що для проведення референдуму потрібно три-чотири місяці для підготовки. Знову немає якоїсь такої... Такого взаєморозуміння між союзниками.
Віктор Пинзеник: Я хотів би наголосити, чому тема дуже важлива. Ми не маємо права забути про те, що причиною дострокових виборів була не тільки зрада політиків, що голосували люди і давали симпатії одним, а потім люди... Їх мішками забирали в інші політичні сили. Але й проблеми конституційної реформи. Там закладені зміни, які будуть призводити до конфлікту. Тому наша позиція полягає в тому, що країна повинна мати нову конституцію. І це підтримує...
ВЕДУЧИЙ: Але якщо говорити про майбутній парламент, наприклад, чи буде там все спокійно, чи домовитесь ви, якщо, коли будуть уже проведені вибори?
Віктор Пинзеник: Справа в тому, що заручниками конституції може стати будь-яка політична сила. Тобто, хто б не був, от в ній закладені міни, які будуть завжди вибухати. І воно призводитиме до конфліктів і неефективності роботи влади. Це, я сподіваюсь, розуміють всі, що країні потрібна нова конституція, де не може бути такого дисбалансу, який закладений в самій конституції. Вони були й раніше. Але поспішна конституційна реформа додала до них дуже багато інших моментів. Тому позиція і настирливість, з якою "Блок Юлії Тимошенко" пропонує це провести, вони мають підстави. Бо от, наприклад, неможливо сформувати добру виконавчу владу, якщо немає там доброго фундаменту. І приємно те, що Президент це підтримує. Єдине, що це треба робити скоріше. Ми вважаємо, що це можна провести разом з виборами.
ВЕДУЧИЙ: Чому для помаранчевих сил настільки важливим є два питання? От перше питання - голосування на дому - це проблема, на яку весь час звертаєте увагу. Плюс, сьогодні Президент зробив подання до Конституційного суду з приводу неконституційності позбавлення права, можливості голосування для тих громадян, які виїхали за межі України.
Віктор Пинзеник: Тому що частина людей нікуди не виїжджають. А вони позбавлені права.
ВЕДУЧИЙ: Що Ви маєте на увазі?
Віктор Пинзеник: Справа в тому, що закон передбачає за кілька днів до виборів подачу інформації про людей, які перетнули кордон, з виїздом з України. Я побував недавно в Західній Україні. Є так звана човникова торгівля. Люди один або два рази виїжджають протягом дня за кордон. От він виїхав 28-го числа, він тоже в той же день повернувся. Але за законом прикордонники зобов'язані подати цю людину, як таку, що вибула за межі кордону. А друга річ, голосування на дому, завжди було проблемою. Тому що тут є завжди можливість отримати певний результат. Тому ці речі, правильно, хвилюють Президента і не тільки його, а нас теж.
ВЕДУЧИЙ: Зрозуміло. Дуже дякую, пане Пинзеник. Нагадаю, що нашим гостем сьогодні був кандидат у народні депутати від "Блоку Юлії Тимошенко", Віктор Пинзеник. Дивіться програму "Точка зору" на "Першому національному". Це ваше право знати більше. На все добре.
Стенограма підготовлена компанією Sourcer.