Іноземні журналісти заробляють набагато менше, ніж їхні колеги з Росії. Про це свідчать дані дослідження, проведеного зарубіжними кадровими агентствами, повідомляє газета «Известия».
Якщо в США і Великобританії середня зарплата висококваліфікованого журналіста (в друкованих ЗМІ та на телебаченні) становить 40 тиc. доларів на рік, у Франції - 50 тис. дол., то в Росії середня зарплата варіюється від 55 тис 60 тис. дол. на рік.
Експерти пояснюють різницю в зарплатах тим, що кадровий ринок в Росії досить малий, а зіркові представники мас-медіа навмисне завищують свою вартість.
Згідно з даними HR-порталу Salary.com, зарплата журналіста в США дуже залежить від кваліфікації. Репортер 1-го класу (працює з відкритими джерелами, створює новинні сюжети, має мінімальні знаннями в тій чи іншій специфічній сфері. Перебуває в підпорядкуванні в інших співробітників. Володіє досвідом роботи до 1 року) заробляє 2,2 тис. дол. на місяць ( 27 тис на рік).
Репортер 2-го класу (на додачу до обов'язків і компетенції репортера 1-го класу, відповідає за редагування тематики новинних сюжетів, займає керівну посаду. Досвід роботи - від 1 до 4 років) отримує 2,7 тис. на місяць та 32,4 тис. на рік.
Репортер 3-го класу (займає вищі керівні посади, ніж репортер 2-го класу, має досвід роботи понад 5 років. Виконує спеціальні завдання і розслідування) отримує 3,5 тис. на місяць та 42 тис. на рік.
За даними порталу Netsalarycalculator, середня зарплата журналіста у Великобританії з урахуванням виплати податків становить 41,6 тис. на рік. Для кореспондентів-початківцівв вона коливається від 24,9 тис. до 31,6 тис., для досвідчених - від 54,9 тис. до 68,2 тис.
Рівень реальних зарплат тут залеєжить від рівня кваліфікації, досвіду, спеціалізації журналіста, а також від популярності видання і зони його поширення (міжнародні, національні, регіональні, місцеві ЗМІ).
За даними Національної профспілки журналістів Франції, у травні 2013 року зарплата журналістів щоденних видань без урахування виплати податків становила була такою. Головний редактор отримував 7,3 тис., заступник головного редактора - 6,1 тис., провідний репортер - 4,1 тис., а репортер - 3,8 тис. Ці відомості в цілому корелюються з даними HR-порталу SalaireMoyen, згідно з якими в 2012 році в середньому французький журналіст заробляв на місяць 3,2 тис. євро з урахуванням виплати податків.
У Росії кореспонденти-початківці отримують 1-2 тис. дол. Зарплата працівників ЗМІ зі стажем перевищує 3 тис. дол і в деяких федеральних виданнях сягає 5 -7 тис., перевищуючи практично в два рази оплату праці в репортерів другого рівня в США і Європі.
Аналогічна ситуація з топовими журналістами, а також c тими, хто займає керівні позиції у ЗМІ, - головними редакторами, їх заступниками та редакторами відділів: їхня зарплата варіюється від 5 тис. до 30 тис. дол.
Як відзначають експерти, більше за іноземних колег отримують журналісти у федеральних ЗМІ та деяких столичних виданнях. За даними порталу Superjob, в середньому в Росії зарплати журналістів в 1,5-2 рази нижчі, ніж у Москві.
У кадровому агенстві Pruffi «Известиям» повідомили, що оклад відомих російських тележурналістів може сягати 200 тис. на місяць. Середній журналіст, «зірка», отримує стільки ж, скільки журналісти отримують в пристойних країнах.
«Коли іноземній телевізійній зірці називають гонорар її чи його російського колеги, то вони, м'яко кажучи, дивуються. Ставка зірки може досягати 30-40 тис. дол. на місяць, плюс гонорари. За ефіри сукупний місячний дохід може становити до 200 тис. У друкованій журналістиці, дохід, звичайно ж, менший», - розповіли в агентстві Pruffi.
Нагадаємо, сьогодні у Москві пройшов «Марш правди», де російські телезірки, на додачу до інвестицій своїх роботодавців, отримали лаври антипремії «Махровий тіпун». Тріумфатором церемонії став відомий російський тележурналіст і ведучий Дмитро Кисельов. Він переміг відразу у двох номінаціях - «Нас всех тошнит» («за найвищі досягнення на терені брехні») та в категорії «Врет как дышит» із формулюванням «за непробивну безсоромність».
Ані пан Кисельов, ані інші лауреати «Махрового тіпуна» отримати премію не приїхали.
«Детектор медіа»