detector.media
19.03.2014 14:20
Генпрокурор Махніцький пообіцяв розслідувати не тільки інцидент з Пантелеймоновим, але й інформаційну політику НТКУ (ДОПОВНЕНО)
Генпрокурор Махніцький пообіцяв розслідувати не тільки інцидент з Пантелеймоновим, але й інформаційну політику НТКУ (ДОПОВНЕНО)
ГПУ почала розслідування за ч. 1 ст. 171 (умисне перешкоджання законній професійній діяльності журналістів) та ч. 2 ст. 296 (хуліганство, вчинене групою осіб) Кримінального кодексу України

Генеральна прокуратура України проведе об'єктивне розслідування конфлікту в Національній телекомпанії України (НТКУ) за участі народних депутатів від ВО «Свобода», коли під тиском тимчасово виконуючий обов'язки генерального директора НТКУ Олександр Пантелеймонов вимушений був написати заяву на звільнення. Про це заявив журналістам у середу в. о. генпрокурора Олег Махніцький (на фото), повідомляє «Украиїнська правда».

 

В.о. генпрокурора, який сам є членом ВО «Свободи», обіцяє уникнути «політичного підтексту» в ході розслідування. «Усім діям буде дано об'єктивну оцінку. Жодного політичного підтексту не буде», - пообіцяв пан Махніцький.

 

«Якщо вчинено правопорушення, всі обставини будуть досліджені під час розслідування справи», - заявив в. о. генпрокурора.

 

Олег Махніцький також пообіцяв, що досліджувати будуть не лише конфлікт 18 березня, що мав місце, але й події, «які зумовили до цього конфлікту». «Я маю на увазі, в тому числі, і ті передачі, і ретрансляції, які відбувалися, які розпалювали міжнаціональну ворожнечу», - пояснив він.

 

Глава ГПУ заявив, що кримінальне провадження за цим фактом уже порушене. «Уже минули ті часи, коли треба застосовувати руки і силу. Повинно все відбуватися в межах закону», - запевнив Олег Махніцький.

 

Як повідомила прес-служба ГПУ, після інциденту в НТКУ 18 березня Генпрокуратура внесла відомості про це до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ч. 1 ст. 171 (умисне перешкоджання законній професійній діяльності журналістів) та ч. 2 ст. 296 (хуліганство, вчинене групою осіб) Кримінального кодексу України та розпочала досудове розслідування.

 

Нагадаємо, народні депутати від фракції «Свобода», які 18 березня тиском змусили тимчасово виконуючого обов'язки генерального директора Національної телекомпанії України (НТКУ) Олександра Пантелеймонова написати заяву про звільнення, заявили, що могли б діяти чемніше по відношенню до керівника Першого національного в умовах мирного часу.

 

Ігор Мірошниченко нагадав, що протягом тривалого часу Перший національній займався викривленням інформації, зокрема стосовно акцій протесту у Києві, «був джерелом неправди, брехні і наруги над журналістською працею».

 

Дії «свободівців» засудив прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк. Заступник секретаря РНБО Вікторія Сюмар розцінила їх як «великий подарунок» російським ЗМІ.

 

Як писала «Детектор медіа», міністр МВС Арсен Аваков готовий провести розслідування цього інциденту. Голова фракції ВО «Свобода» і лідер цієї партії Олег Тягнибок повідомив що пан Мірошниченко готовий добровільно зняти з себе депутатську недоторканість і відстоювати свою правоту перед судом.

 

Нацрада просить державні органи дати правову оцінку силовому тиску на керівників НТКУ і Чернігівської ОДТРК. Держкомтелерадіо закликав політиків і активістів будувати співпрацю зі ЗМІ на засадах законності.

 

НСЖУ і НМПУ засудили дії депутатів від «Свободи» по відношенню до керівника НТКУ і вимагають розслідування

 

«Детектор медіа»

detector.media
DMCA.com Protection Status
Design 2021 ver 1.00
By ZGRYAY