detector.media
28.02.2014 15:27
Волинські журналісти пропонують скасувати звання «заслуженого журналіста» як «совковий пережиток»
Волинські журналісти пропонують скасувати звання «заслуженого журналіста» як «совковий пережиток»

Представники ЗМІ Волинської області виступили за скасування звання «Заслужений журналіст України». Про це пише Інститут масової інформації (ІМІ) з посиланням на повідомлення Волинського прес-клубу.

 

27 лютого основною темою для обговорення на зустрічі журналістів друкованих, електронних та інтернет-видань Волині стала позиція медійних організацій України щодо звання «Заслужений журналіст України».

 

На думку більшості учасників зустрічі, надання звання заслуженого - це "совковий" пережиток, якого не повинно бути в демократичній країні.

 

«Журналісти мають бути незалежними від держави і працювати задля суспільства. Безперечно, журналістські відзнаки повинні бути, багато журналістів дійсно заслуговують на це визнання, проте не держава має визначати рівень професіоналізму журналіста, а самі представники медіасфери. Зокрема, такі повноваження може виконувати комісія з членів відомих медіа-організацій України - наприклад, НСЖУ, НМПУ, ІМІ, ІРРП, Інститут медіаправа та ін. Окрім того, можна відзначати найкращих журналістів рейтинговим голосування, в рамках конкурсів, тощо», - йдеться у повідомленні прес-клубу.

 

Натомість журналіст телеканалу ZIK Мирослав Ватащук заявив, що варто не вилучати рядок про звання заслуженого журналіста із законодавства, а лише змінити механізм присвоєння цього звання. За його словами, треба визначення претендента делегувати медіаорганізаціям, а саме нагородження має відбуватися від імені держави. При цьому потрібно скасувати всі пільги, які надає держава заслуженим журналістам.

 

Звернення, скероване на ім'я голови Комітету Верховної Ради України зі свободи слова та інформації Миколи Томенка, про скасування звання «Заслужений журналіст України» підписало вісім мідійників, і з окремою думкою - Мирослав Ватащук. 

 

«Детектор медіа»

detector.media
DMCA.com Protection Status
Design 2021 ver 1.00
By ZGRYAY