detector.media
05.02.2014 16:13
Забужко, Жадан, Курков та Князевич започаткували проект допомоги постраждалим євромайданівцям

5 лютого українські письменники Сергій Жадан, Оксана Забужко, Андрій Курков та Василь Князевич започаткували благодійну програму адресної допомоги «Гуманітарна солідарність» для лікування та реабілітації українців, постраждалих під час масових протестних акцій. Про це йдеться на офіційному сайті Міжнародного фонду «Відродження».

 

«Сьогодні і для нас, і для всієї України найголовнішою є наша національна солідарність задля припинення кровопролиття та надання, насамперед, медичної допомоги всім постраждалим», - йдеться у листі.

 

Організаційний, фінансовий і інформаційний супровід цієї ініціативи здійснюватиме Міжнародний фонд «Відродження», повідомляють організатори фонду.

 

У зверненні автори засуджують будь-яке насильство та закликають не допускати політизації надання медичної допомоги. Також в листі вказані реквізити для благодійних пожертв та контакти організаторів «Гуманітарної солідарності». 

 

«Рішення щодо адресної допомоги прийматиметься Експертною радою, в яку входять незалежні авторитетні лікарі й юристи», - повідомляють члени Наглядової Ради, благодійної програми.

 

Далі «Детектор медіа» подає повний текст листа:

 

«ГУМАНІТАРНА СОЛІДАРНІСТЬ

благодійна програма допомоги лікуванню та реабілітації постраждалих під час масових протестів

 

СЕРГІЙ ЖАДАН

ОКСАНА ЗАБУЖКО

АНДРІЙ КУРКОВ

ВАСИЛЬ КНЯЗЕВИЧ

 

Масові акції протесту, які розпочалися 21 листопада 2013 року, сколихнули Україну. У Києві та багатьох регіонах, сотні протестувальників, випадкових громадян, журналістів та медиків, а також службовців МВС зазнали поранень. Що найжахливіше - загинули люди.

 

Тут ми не даємо оцінку правим і винуватим у цьому спровокованому конфлікті, який загрожує громадянському миру і самому існуванню української держави. Народ, історія винесуть своє судження. Сьогодні і для нас, і для всієї України найголовнішою є наша національна солідарність задля припинення кровопролиття та надання, насамперед, медичної допомоги всім постраждалим.

 

Ми засуджуємо будь-яке насильство щодо потерпілих громадян та медиків, які надавали їм медичну допомогу.

 

Ми закликаємо всі сторони не допускати політизації надання медичної допомоги.

 

Ми заявляємо про неприпустимість перешкоджання медичним працівникам у здійсненні їх гуманітарної місії та професійних обов'язків.

 

З цією метою ми оголошуємо про започаткування благодійної програми адресної допомоги на лікування та реабілітацію постраждалих під час масових протестних акцій «Гуманітарна солідарність».

 

«Гуманітарна солідарність» збирає благодійні пожертвування для надання цільової адресної допомоги на лікування та реабілітацію всім постраждалих під час протестів.

 

Благодійна допомога надаватиметься через самоорганізовані громадські ініціативи, які вже надають медичну допомогу, шляхом виділення благодійної допомоги для лікування самим потерпілим та через їхніх рідних та близьких, через громадські організації, зацікавлені в організації такої допомоги.

 

Оскільки у багатьох випадках лікування може бути пов'язаним з захистом прав потерпілих на доступність медичної допомоги та лікування, діяльність благодійної програми сприятиме також вирішенню правових питань у кожному окремому випадку.

 

Рішення щодо адресної допомоги прийматиметься Експертною радою, в яку входять незалежні авторитетні лікарі й юристи.

 

Ми, члени Наглядової Ради, гарантуємо власним ім'ям чесність, підзвітність і максимальну ефективність використання зібраних коштів.

 

Організаційний, фінансовий і інформаційний супровід цієї ініціативи здійснюватиме Міжнародний фонд «Відродження».

 

«Гуманітарна солідарність» приймає благодійні пожертвування у відкритий спосіб. Інформація про пожертвування оприлюднюється за бажанням благодійників.  

 

Реквізити для отримання благодійних пожертв у національній валюті:

Отримувач - Міжнародний фонд "Відродження", код ЄДРПОУ 03358819

Рахунок #26009200043189 в ПАТ "Сітібанк" в Україні, МФО 300584

 

З всіма питанням та пропозиціями звертатися: human_solidarity@irf.ua, (044) 484-04- 87, 050-383-05-55».

 

«Детектор медіа»

detector.media
DMCA.com Protection Status
Design 2021 ver 1.00
By ZGRYAY