Наразі для Національної спілки журналістів України (НСЖУ) найважливішим завданням є забезпечення особистої безпеки журналістів у Києві та інших регіонах країни. Про це сказав голова Спілки Олег Наливайко під час пленумів обласних організацій НСЖУ, що відбулися в Тернополі та Івано-Франківську, повідомляє прес-служба Спілки.
«Особиста безпека колег-журналістів не тільки в Києві, а й у регіонах зараз є найважливішим питанням. Тому необхідно добитися, аби правоохоронці, що били працівників ЗМІ, були покарані», - сказав Олег Наливайко.
Голова Спілки подякував журналістській спільноті за єдність та солідарність у боротьбі за скасування «диктаторських законів».
«Після нашої перемоги - скасування сумнозвісних законопроектів - необхідно довести до суду відкриті карні справи проти правоохоронців, що били колег. Адже безкарність вбиває, тому зло, завдане журналістам, має бути покаране, - сказав голова НСЖУ. - Ми будемо пропонувати внести зміни до 171 статті Кримінального кодексу, ми хочемо прирівняти відповідальність за злочини проти журналістів до відповідальності за злочини проти правоохоронців. Також терміново треба доповнити перелік професій у Кримінальному кодексі телеоператором та фотокореспондентом. Третина із понад 100 журналістів, що постраждали за весь час протистояння, саме вони, і ми всі добре розуміємо, чому так трапилось».
За словами Олега Наливайка, для забезпечення цих завдань Спілка як громадська організація буде продовжувати здійснювати тиск на владу і залучати до підтримки світову спільноту.
«Найближчим часом в Україну на запрошення НСЖУ та НМПУ прибуде представницька міжнародна місія журналістської солідарності, в лютому в Європарламенті та Сеймі Польщі буде експонуватись фотовиставка про роботу журналістів на Євромайдані. На запрошення Ради Європи делегація НСЖУ планує відвідати Страсбург», - сказав він.
На пленумах було розглянуто питання позиції спілчанських осередків під час громадсько-політичної кризи в країні та головні пріоритети Спілки в 2014 році.
За даними «Детектор медіа», у Києві та регіонах за весь час висвітлення подій на Євромайданах, з листопада 2013 року по 3 лютого 2014 року постраждало 119 журналістів.
«Детектор медіа»