detector.media
04.01.2014 12:33
Володимир Войтенко: «Українське кіно — чого не спостерігалося протягом десятиліть — знаходить прямий контакт зі своїм глядачем»
Володимир Войтенко: «Українське кіно — чого не спостерігалося протягом десятиліть — знаходить прямий контакт зі своїм глядачем»
Про підсумки року в коментарі газеті «День» — ведучий авторської програми «Аргумент-кіно»(«1+1»), автор «Дня» Володимир Войтенко

Запитання новорічної анкети «День»-2013:

 

1. Які події року, що минає, на вашу думку, змінили світ і Україну? Які з них - на краще, які - навпаки?

 

2. Яка подія в житті країни за рік, що минає, стала найважливішою особисто для вас?

 

3. Поділіться прикладами ситуацій або людей, які додають вам сил та оптимізму.

 

4. Автори, статті, проекти газети «День», які вирізнялися 2013 року

 

1-2. Безумовно, подією, що вона 2013 року вочевидь змінила Україну та світ і є найважливішою для мене особисто, стали мирні протестні виступи мільйонів українців, спричинені зривом чинною владою підписання Угоди про Асоціацію між Україною та Європейським Союзом, а також кривавими розправами над активістами Євромайдану.

 

3. Сказати б, у «великих числах» - це єднання, солідарність і небачена самоорганізація мільйонів українців, які, долаючи сумніви та страх, вийшли на майдани країни з вимогою кардинальних змін у державі та суспільстві. І вийшли не просто з вимогами, а змогли продемонструвати практику, силу й потенціал самоорганізації вже практично народженого громадянського суспільства.

 

Коли ж вести мову про «малі числа», то мене надихнула громадянська і творча самоорганізація десятків представників молодшого українського кінопокоління, які, миттєво зреагувавши на події, що відбулися після нічного силового розгону мирної маніфестації 30 листопада, на суто ентузіастичних засадах почали документувати подальший хід громадянського протесту - фільмувати нашу реальність через призму режисерського творчого осмислення. Таким чином постало кінематографічне співтовариство «ВАВИЛОН'13», яке в інтернет-мережі створило територію документального кіно, територію фіксації подій українського громадянського протесту. Це молоді люди, що їх веде щире переконання - через документальне кіно можна змінювати уявлення людей про навколишню дійсність. Таким чином українське кіно - чого не спостерігалося протягом десятиліть - знаходить прямий контакт зі своїм глядачем. Це також дарує оптимізм, що майбутнє українського кінематографа є перспективним.

 

4. Власне, хотілося б наголосити на чудовій книжковій серії «Підривна література», що славно продовжив яскраву видавничу практику «Дня».

 

«День»

Фото - http://www.day.kiev.ua

detector.media
DMCA.com Protection Status
Design 2021 ver 1.00
By ZGRYAY