Інтернет асоціація України (ІнАУ) засуджує жорстоке застосування сили працівниками правоохоронних органів щодо мітингувальників у Києві та вимагає відсторонення від виконання повноважень та притягнення усіх винуватців до кримінальної відповідальності. По це йдеться в офіційному зверненні Асоціації.
Також у своєму зверненні ІнАУ закликає всіх небайдужих користувачів та інтернет-провайдерів зняти паролі на wi-fi у центрі міста та забезпечити безперебійний доступ до мережі для мітингувальників.
«Детектор медіа» подає текст звернення ІнАУ повністю:
«Інтернет Асоціація України рішуче засуджує жорстоке застосування сили працівниками правоохоронних органів щодо мітингувальників у Києві.
Зібрання мирних небайдужих громадян, студентства та громадськості щодо підтримки євроінтеграційних курсу України було підтримано по всій Україні та у світі. Проте, кривава розправа над мирними людьми зганьбила усі попередні позитивні кроки влади.
Порушення Конституційних прав громадян щодо мирного зібрання та попрання можливості відстоювання права захисту європейського вибору України є неприпустимим з боку влади і потребує рішучих дій з боку громадськості.
Ми заявляємо рішучий протест щодо невиправдано жорстокого застосування сили правоохоронними органами щодо мітингувальників та вимагаємо відсторонення від виконання повноважень та притягнення усіх винуватців до кримінальної відповідальності.
Покарання усіх винних у брутальних порушеннях прав людини, що сталися в ці дні в Україні, має бути невідворотним відповідно до національного законодавства та європейських стандартів.
Ми закликаємо всіх небайдужих:
- інтернет-провайдерів та операторів зв'язку зробити все залежне для забезпечення безперебійності роботи інтернет-доступу та важливих комунікаційних ресурсів Twitter, Facebook, Українська правда, Google з усіма сервісами;
- негайно інформувати співтовариство про всі випадки блокування інтернет-доступу та/або його ресурсів;
- консолідувати компанії, які в змозі знайти технічне рішення по покриттю центру Києва безкоштовним wi-fi і запустити сервіс;
- всіх небайдужих інтернет-користувачів зняти паролі та відкрити вільний доступ з власних wi-fi точок та виставити їх біля зовнішніх вікон;
- інформувати громадян через соціальні мережі щодо зон вільного wi-fi доступу.
З питань приєднання до спільної заяви звертатись за адресою info@inau.ua»
Як повідомляла «Детектор медіа», понад 50 журналістів зазнали побиття і переслідувань під час висвітлень євромайданів. Більшість із них постраждали, висвітлюючи 1 грудня сутички на вулиці Банковій у Києві.
2 грудня Національна спілка журналістів України (НСЖУ) закликала журналістів захистити своє право на професію і професійно виконувати свій обов'язок, подаючи неупереджену і об'єктивну інформацію про події в столиці.
«Детектор медіа»