Попри всі заяви, що влада готова до роздержавлення ЗМІ і створення суспільного телебачення, урядовці роблять все, щоб не допустити цього. Про це заявив сьогодні, 24 жовтня, голова Комітету з питань свободи слова та інформації Верховної Ради Микола Томенко.
«Коли стало зрозуміло, що Верховна Рада не підтримає урядові версії законопроектів, за якими передбачалося замість суспільного телебачення створити віртуальну структуру, а Перший національний та обласні ТРК залишити каналами Уряду та обласних держадміністрацій, а також коли стало очевидно, що в законі про роздержавлення ЗМІ не буде так званого трирічного мораторію на роздержавлення, а натомість пройдуть закони в іншій редакції, які передбачають набагато швидший процес роздержавлення друкованих ЗМІ і створення суспільного ТБ на базі обласних телерадіокомпаній та Першого національного, чиновники вирішили схитрити і вже другий четвер переконують керівництво парламенту всіляко відтягувати розгляд цих законопроектів», - зазначив Микола Томенко.
Для прикладу голова Комітету зазначив, що і сьогодні, 24 жовтня, дані законопроекти стоять останніми у порядку денному засідання Верховної Ради. На його погляд, це стовідсотково гарантує, що до їхнього розгляду черга знову не дійде.
«Отже, історія з ухваленням законів про суспільне мовлення та роздержавлення ЗМІ ще раз демонструє, що європейська риторика влади жодним чином не екстраполюється на практику. Адже урядовці та місцеві чиновники і далі хочуть на бюджетні гроші тримати кишенькові медіа, щоб там розповідати, як вони на гроші громадян України все більше «покращують» їхнє життя», - зазначив Микола Томенко.
Нагадаємо, законопроекти про суспільне мовлення (№1076) та роздержавлення преси (№2600), які ще вчора були серед перших пунктів порядку денного ВР на 24 жовтня, в день засідання раптом опинилися в кінці.
Голова парламентського Комітету з питань свободи слова та інформації Микола Томенко заявив, що здивований цією новиною. Депутат має підозру, що перенесення медійних законопроектів відбулося через тиск незадоволених ними чиновників на людей, що мають доступ до редагування порядку денного. Він спитав про причини перенесення голову Верховної Ради Володимира Рибака, який, у свою чергу, сказав, що не знає, хто і чому це зробив, але дав вказівку розібратися. Про це Томенко заявив під час засідання Комітету 24 жовтня, що відбулося в перерві між сесійними засіданнями Верховної Ради.
«Детектор медіа»