Для росіян інтернет став другим за популярністю джерелом отримання інформації. Про це свідчать дані опитування, проведеного Всеросійського центру вивчення суспільної думки*, пише MediaSat із посиланням на російські ЗМІ.
За даними опитування, новини з мережі воліють дізнаватися 23% учасників дослідження, а з телебачення - 60%.
Решта ЗМІ затребувані менше. З газет новини дізнаються 7% опитаних. Для порівняння: у 1991 р. друкованим ЗМІ надававперевагу 31% росіян.
Радіо основним джерелом інформації вважають 5% опитаних. Ще 4% воліють дізнаватися, що відбувається у світі, з розмов.
Теленовини користуються великою популярністю середс елян (75%), людей з початковою освітою (74%) і росіян, яким за 45 (понад 70%). Інтернету надають перевагу, в основному, мешканці Москви й Санкт-Петербурга (35%), люди у віці від 18 до 24 років (50%) й респонденти з вищою освітою (32%).
При цьому росіян, які довіряють телебаченню, приблизно втричі більше, ніж тих, хто вважає інтернет достовірним джерелом інформації. Якщо ЗМІ повідомляють суперечливі відомості про одну й те ж подію, 60% респондентів схильні довіряти саме телебаченню. За даними опитування, у мережі правди шукатимуть 22% опитаних, 7% росіян звернуться до газет, 4% слухатимуть радіо.
* - опитування проведено 27-28 липня 2013 року. Участь у ньому взяли 1600 осіб із в 130 населених пунктів у 42 областях, краях і республіках Росії. Статистична похибка не перевищує 3,4%.
«Детектор медіа»