detector.media
22.07.2013 13:02
АППК вкотре закликає Нацраду скасувати список адаптованих каналів
АППК вкотре закликає Нацраду скасувати список адаптованих каналів

Асоціація правовласників і постачальників контенту (АППК) звернулася до Комітету з питань свободи слова з проханням звернути увагу на невиконання Україною положень Європейської конвенції про транскордонне телебачення щодо вільного поширення зарубіжних телеканалів.

 

Таке звернення АППК зробила в рамках підготовки комітету до відповідних парламентських слухань. Дата проведення слухань поки не визначена, наразі Комітет проводить збір інформації.

 

Сьогодні зарубіжні телеканали, які бажають легалізуватися на території України, повинні потрапити до спеціального списку адаптованих до українського законодавства програм, наголошує АППК. Такий список адмініструється Національною радою з питань телебачення і радіомовлення. Відсутність телеканалу в переліку, по суті, є забороною його поширення в Україні, навіть якщо канал перебуває під юрисдикцією країни - учасниці Європейського Союзу.

 

«В епоху цифрового багатоканального телебачення такий порядок не лише суперечить міжнародним зобов'язанням, узятим на себе українською державою, але і є регресивним механізмом, що стримує розвиток легальних цифрових телевізійних сервісів для глядачів», - ідеться в заяві АППК.

 

Так званий список адаптованих каналів було впроваджено Нацрадою ще у 2008 році, за місяць до ратифікації Верховною Радою Європейської конвенції про транскордонне телебачення, нагадує АППК.

 

«Примітно те, що існування списку не передбачено жодним нормативно-правовим документом. Відсутня узаконена процедура його формування: не встановлено строки розгляду звернень, не затверджено документів, необхідних для цього, відсутні критерії адаптації зарубіжних програм до українського законодавства», - заявляє АППК.

 

«Напередодні парламентських слухань АППК вкотре закликає Нацраду відмовитися від практики застосування адаптаційних списків і використовувати у своїй роботі законні важелі, передбачені міжнародними угодами», - каже президент АППК, народний депутат Олена Бондаренко.

 

«Детектор медіа»

detector.media
DMCA.com Protection Status
Design 2021 ver 1.00
By ZGRYAY