detector.media
05.04.2013 16:06
Журналісти і редакції можуть отримувати безкоштовну правову допомогу у Фонді стратегічних судових справ
Журналісти і редакції можуть отримувати безкоштовну правову допомогу у Фонді стратегічних судових справ

4 квітня «Інститут розвитку регіональної преси» (ІРРП) надіслав запрошення українським журналістам та редакціям ЗМІ з пропозицією звертатися за наданням безкоштовної правової допомоги до Фонду стратегічних судових справ. «Детектор медіа» дізналась про деталі функціонування юридичного сервісу для журналістів.

 

В ГО «Інститут розвитку регіональної преси» повідомили, що Фонд стратегічних судових справ у сфері свободи слова та діяльності ЗМІ створено понад сім місяців тому на базі Центру правового захисту та освіти журналістів та ЗМІ . Фонд сформовано за підтримки Міжнародного фонду «Відродження», британського фонду Media Legal Defence Initiative (MLDI) та Українського медіа-проекту (У-Медіа) Інтерньюз Нетворк.

 

Фонд надає безкоштовну юридичну допомогу журналістам через мережу регіональних медіаюристів, які мають належний досвідом у медіаправі.

 

Наразі Правозахисна рада Фонду підтримала надання правової допомоги ЗМІ у 24 судових процесах. Три з них стосуються права доступу до інформації, 21 - права на свободу вираження. Сім справ вже мають позитивний результат вирішення конфлікту на користь журналіста чи ЗМІ. Одна справа знаходиться у Європейському суді з прав людини (ЄСПЛ), ще три готуються до подання до ЄСПЛ.

 

Частими, за інформацією Фонду, є звернення від представників онлайн-ЗМІ, які потерпають від того, що журналістами їх не визнають і вимагають надати свідоцтво про реєстрацію їхнього засобу масової інформації. Почастішали й позови до журналістів та ЗМІ про захист честі, гідності та ділової репутації, а суми відшкодування моральної шкоди сягають сотень тисяч гривень.

 

«Ми надаємо допомогу у справах про дифамацію, про доступ до інформації, якщо журналістові було відмовлено у наданні інформації. Важливим для журналістів є захист їхньої законної професійної діяльності, тому пріоритет надається і зверненням, коли правоохоронні органи не реагують на заяву журналіста про порушення справи за статтею 171 Кримінального кодексу України (про перешкоджання законній професійній діяльності журналістів) або відмовляють у порушенні такої справи. Тривожним симптомом є те, що з'явилися звернення до міліції та прокуратури про порушення кримінальних справ проти журналістів за втручання у приватне життя за статтею 182 Кримінального кодексу України»,  -  повідомила медіа-юрист ІРРП Людмила Панкратова.

 

Для отримання правової допомоги у судових справах необхідно заповнити анкету та заяву-звернення з коротким викладом ситуації, надіслати їх на адресу law.irrp.org.ua@gmail.com і у темі листа вказати «Судова справа». Анкету та заяву-звернення можна завантажити на сайті ІРРП http://irrp.org.ua/medialaw.html.

 

Рішення про підтримку справи приймає Правозахисна рада, засідання якої проводяться регулярно. Консультації за зверненнями журналістів надаються безкоштовно незалежно від того, чи схвалене фінансування правової підтримки судової справи.

 

Нагадуємо, що медіа-юристи ІРРП та мережі надають українським журналістам правову допомогу за підтримки проекту У-Медіа з 2009 року. Правову підтримку судових процесів булу розпочато у жовтні 2011 року за підтримки британського фонду MLDI. 

 

«Детектор медіа»

detector.media
DMCA.com Protection Status
Design 2021 ver 1.00
By ZGRYAY