detector.media
12.03.2013 10:56
Анхар Кочнєва працюватиме у Сирії
Анхар Кочнєва  працюватиме у Сирії

Журналістка Анхар Кочнєва, викрадена бойовиками в жовтні минулого року, залишається в Сирії і не має наміру виїжджати ні в Україну, ні в Росію. Про це пише Life News з посиланням на  подругу журналістки Дарію Мітіну.

 

«Анхар буде продовжувати робити свою звичну справу. Вона і далі буде викривати бандитів і Захід, який їх фінансує», - сказала пані Мітіна.

 

За її словами, Анхар Кочнєва завжди позиціонувала себе як фріланс-журналіст і працювала з багатьма виданнями: «Я думаю, зараз на Анхар просто посипляться різні пропозиції. Я не знаю, що вона вибере. Але в першу чергу їй необхідно відпочити від усього пережитого».

 

У коментарі «РІА Новини», Анхар Кочнєва зазначила, що сама спланувала свою втечу.

 

«Я була полонянкою начальника Військової ради ССА регіону південних передмість Хомс, я втекла сьогодні (11 березня - ТК) вранці близько 6 ранку, мене тримали в одному з південних передмість Хомс - Буейда, там є озеро, і сьогодні вранці мене перевезли через це озеро. Йшла, йшла і першою зустрічною людиною виявився той, хто мені потрібний, - сказала вона. - В останні дні мого перебування в полоні було посилення режиму (охорони), але я зрозуміла, де вони ляскають вухами і змогла втекти ... Я дуже страшно ризикувала, я йшла через поля, які могли закінчуватися мінними полями, а я через них йшла».

 

За її словами, викрадачі обходилися з нею погано і тепер їй доведеться довго лікуватись.

 

Нагадаємо, 11 березня Анхар Кочнєва втекла з полону.

 

Журналістка, громадянка України Анхар Кочнєва, яка живе і працює в Сирії, перестала виходити на зв'язок з колегами та близькими в жовтні 2012 року. Про викрадення української журналістки, котра працювала із низкою російських ЗМІ, повідомила 12 жовтня подруга журналістки Дарія Мітіна. На початку листопада Анхар Кочнєва попросила українських і російських дипломатів виконати вимоги викрадачів. Ті погрожували вбити Кочнєву 13 грудня. За інформацією Дарії Мітіної, вони нібито вимагали  викуп 50 млн доларів, хоча в повідомленнях самих повстанців ця інформація не фігурувала.

 

Міжнародні організації Article 19, Комітет захисту журналістів (CPJ), Міжнародний інститут преси (IPI) та «Репортери без кордонів» оприлюднили 12 грудня спільну заяву на підтримку журналістки, звертаючись до французької, британської, американської влади та Європейського союзу із закликом сприяти звільненню Кочнєвої. У відповідності до міжнародного права, відзначається у заяві, журналісти розглядаються як цивільні особи, і не втрачають цього статусу навіть потрапляючи до зони бойового конфлікту з професійною метою. Якщо журналістів заарештовують, їм потрібно або пред'явити звинувачення та утримувати у адекватних умовах, або звільнити, підкреслювали медіа- та правозахисні організації.

 

15 грудня із закликом звільнити Анхар Кочнєву виступив Державний департамент США. 17 грудня повідомлялося, що в інтернеті з'явилися погрози сирійських бойовиків стратити Кочнєву.

 

Анхар Кочнєва співпрацювала з  низкою російських та українських видань і телеканалів, в тому числі з Russia Today, і надавала матеріали про Сирію.

 

«Детектор медіа»

 

detector.media
DMCA.com Protection Status
Design 2021 ver 1.00
By ZGRYAY