detector.media
27.02.2013 12:43
Томенко хоче притягувати чиновників до відповідальності за відмову надавати інформацію про розпорядження бюджетом
Томенко хоче притягувати чиновників до відповідальності за відмову надавати інформацію про розпорядження бюджетом

5 березня розпочнеться прийом пропозиції щодо змін до Закону про доступ до публічної інформації.  Пропозиції до Комітету Верховної Ради з питань свободи слова та інформації можна буде надсилати протягом двох тижнів.

 

Про це 26 лютого повідомив голова Комітету Микола Томенко під час круглого столу «Актуальні проблеми застосування Закону України «Про доступ до публічної інформації» органами державної влади та місцевого самоврядування».

 

За його словами, рівень виконання Закону про доступ до публічної інформації є недостатнім. Тому внесення до нього поправок, які сприятимуть вирішенню цієї проблеми, є пріоритетним завданням Комітету з питань свободи слова.

 

Наразі одним з найбільш поширених порушень виконання закону є відмова надавати інформацію про розпорядження бюджетними коштами і майном. Це прямо суперечить ст. 6 Закону «Про доступ до публічної інформації», в якій вказано, що така інформація обмежуватися не може.

 

«Тому потрібно створити прецеденти притягнення чиновників до відповідальності за порушення Закону, можливо, навіть кримінальної.  Тоді інші знатимуть, що відмова надати інформацію може для них погано закінчитися», - переконував пан Томенко.

 

Серед інших пропозицій голови Комітету щодо можливих поправок до Закону було, зокрема, зобов'язання місцевої влади публікувати проекти рішень за 20 днів до їх розгляду.

 

«Зараз проекти не публікуються. Громада дізнається про все постфактум і не здатна ні на що вплинути, перешкодити ухваленню невигідних для неї рішень», - пояснив Микола Томенко.

 

Також він запропонував вилучити з генеральних планів (детальних планів територій) інформації з обмеженим доступом і перенести її у додатки. Таким чином, самі плани стануть доступними для громадськості.

 

«Проблема у тому, що більшість генеральних планів намальовано на картах Міністерства оборони, які мають обмежувальні грифи. Міністерство вже почало наукову роботу щодо визначення, які саме позначки на цих картах є небезпечними з точки зору їх відкриття», - повідомив Денис Іванеско, керівник головного Управління із забезпечення доступу до публічної інформації Адміністрації президента.

 

Віктор Резванюк, керівник інформаційного Управління апарату Верховної Ради, запропонував внести до закону уточнення, що за запитом може бути надана лише наявна задокументована інформація, а не та, яку потрібно створювати за запитом шляхом узагальнення або аналітичної обробки певного масову даних.

 

Також було запропоновано узгодити Закон «Про доступ до публічної інформації» із законодавством про  захист персональних даних. Зокрема, звузити межі захисту приватності державних службовців і посадовців відповідно до європейських стандартів і практики Європейського суду з прав людини.

 

Микола Томенко запевнив, що новий закон буде ухвалено до кінця 2013 року, а за сприятливих умов - ще до завершення літньої сесії парламенту.

 

З висновками та рекомендаціями учасників круглого столу «Актуальні проблеми застосування законодавства України про доступ до публічної інформації органами державної влади та місцевого самоврядування» можна познайомитись тут.

 

«Детектор медіа»

detector.media
DMCA.com Protection Status
Design 2021 ver 1.00
By ZGRYAY