detector.media
27.02.2013 10:53
Органи виконавчої влади опрацювали 43 тисячі інформаційних запитів протягом 2012 року
3400 запитів надійшло від журналістів

Про це 26 лютого розповів керівник головного управління з забезпечення доступу до публічної інформації Адміністрації президента Денис Іванеско, під час круглого столу «Актуальні проблеми застосування Закону України "Про доступ до публічної інформації" органами державної влади та місцевого самоврядування». 

 

За його словами, 93% інформаційних запитів було оброблено протягом 5 днів. Більше половини з них надійшли електронною поштою - понад 25 тисяч.

 

«Закон про доступ уперше в українському законодавстві легалізував електронну пошту як засіб комунікації між державою і громадянами. Як бачимо, цей інструмент виявився затребуваним», - додав Іванеско.

 

Роксолана Стадник, керівник управління забезпечення доступу до публічної інформації секретаріату Кабінету Міністрів, зазначила, що найбільше запитів протягом минулого року було опрацьовано Міністерством внутрішніх справ. На другому місці - Київська міська державна адміністрація, далі - міністерства юстиції, охорони здоров'я та Кабінет міністрів.

 

До Адміністрації президента протягом 2012 року надсилали приблизно по 15 запитів щодня. Всього за рік їх надійшло 3755, з них від журналістів - 219. На 99% запитів відповіді були надані протягом 5 днів.

 

«До ухвалення закону про доступ до публічної інформації до Адміністрації президента надходило небагато запитів - 27 у 2009 та 25 у 2010 році. Гадаю, що це пов'язано з тим, що на відповідь на запит було відведено аж 30 днів. Через місяць інформація, яку просили надати зараз, могла були для людини вже не актуальною», - пояснив пан Іванеско.

 

Також він повідомив, що протягом 2012 року завдяки закону про доступ до публічної інформації було відкрито 290 тис. документів у 103 органах центральної виконавчої влади та місцевого самоврядування.

 

«Детектор медіа»

detector.media
DMCA.com Protection Status
Design 2021 ver 1.00
By ZGRYAY