detector.media
26.02.2013 11:58
Пілотний проект із маркування телеконтенту стартує на ОДТРК влітку

22 лютого відбулося чергове засідання Міжвідомчої робочої групи з розробки національної системи позначок для захисту дітей від шкідливої інформації. Про це повідомляє прес-служба Національної ради з питань телебачення і радіомовлення.

 

На засіданні йшлося про визначення груп ризиків, які може містити відеопродукція, та напрацювання відповідних графічних позначок для такої інформації.

 

Новий варіант графічних символів, доопрацьованих художниками після висловлених членами робочої групи зауважень, представила Любов Найдьонова, заступник директора Інституту соціальної та політичної психології АПН України.

 

Експерти наукової, інформаційно-освітньої та юридичної підгруп Міжвідомчої робочої групи обговорили новий запропонований варіант графічних символів, опитувальника для кодувальників і можливі напрями роз'яснювальної роботи.

 

Загальний висновок, який зробила Любов Найдьонова за результатами обговорення: «З цим можна починати». За її словами, все ще актуальною проблемою самих знаків є їх певна агресивність, що може підсвідомо впливати на глядача, додаючи небажаної агресії. «Це є та проблема, яку нам треба додатково дослідити і визначитися найближчим часом», - зазначила експерт.

 

Однак, на думку пані Найдьонової, запропонований варіант графічних позначок є водночас найбільш інтуїтивно зрозумілим для сприйняття. Крім того за результатами тестових заходів ці позначки будуть допрацьовуватися з технічними службами.

 

Під час обговорення зауваження були висловлені також до опитувальника, яким  мають послуговуватися працівники телеканалів при оцінюванні відеопродукції. Головним побажанням стало те, щоб він був максимально спрощеним.

 

Керівник юридичної підгрупи Міжвідомчої робочої групи Олег Шосталь повідомив, що сьогодні важливо визначитися стосовно нормативно-регламентного характеру документа, яким буде запроваджуватися система маркування. «Ми вважаємо, на сьогодні в нас є достатньо повноважень рухатися паралельно, навіть якщо не буде прийнятий найближчим часом закон (про телебачення і радіомовлення - ред.). Тому ми можемо, враховуючи сьогоднішні реалії і норми законодавства, впроваджувати цей документ на основі чинної системи аудіовізуальних позначок», - сказав пан Шосталь.

 

Заступник голови Національної ради Лариса Мудрак зазначила, що підготовка до пілотного проекту триватиме приблизно 3-4 місяці. Відтак «ми плануємо стартувати влітку з пілотом на ОДТРК, бо на те маємо згоду Державного комітету з телерадіомовлення»,  - констатувала вона.

 

Пропозицію щодо реалізації пілотного проекту на трьох-п'яти обласних телерадіокомпаніях висловив Олександр Савенко, генеральний директор ДО «Київська державна регіональна телерадіокомпанія». Він назвав кілька обласних компаній, які, на його переконання, можуть стати базою для втілення пілоту.

 

«Детектор медіа»

detector.media
DMCA.com Protection Status
Design 2021 ver 1.00
By ZGRYAY