detector.media
01.02.2013 10:44
Царство імітації
Царство імітації
Програму Ганни Безулик на «Інтері» поки не можна вважати творчим успіхом, але це — загальна криза жанру

На «Інтері» вперше відбувся виступ Ганни Безулик у ролі ведучої нової програми «Справедливість». Її попередня програма «РесПубліка» на «5 каналі», вочевидь, вичерпала себе. Надто вже розміреною, передбачуваною, а незрідка й просто нудною вона була. Відчувалося, що ведуча побоювалася підвести власника каналу, сказати щось зайве або дозволити таке зробити комусь із гостей студії. Внутрішній цензор стояв на варті. Тому було цікаво: чи зміниться щось у манері журналістки у зв'язку зі зміною телеканалу? Змінився абсолютно однозначно інтер'єр: розкішну велику студію, світлові сценічні ефекти не можна навіть порівнювати зі скромним «5 каналом». Але не «хлібом єдиним» жива журналістика. Публіці було поставлено запитання: чи можна справедливо розподілити багатство в сучасній Україні?

 

Одразу висловлю свою думку: в сучасній - не можна, а в нормальній, цивілізованій і європейській Україні - цілком. За даними Безулик, виходило, що кияни (в даному випадку обмежилися думкою жителів столиці) віддають перевагу свободі перед справедливістю, оскільки дуже складно поєднати ці речі: вільна гра людських здібностей і заповзятливості неминуче поділить суспільство на щасливців і аутсайдерів, а рівність обов'язково обмежить свободу окремих осіб в ім'я загального блага. Тобто хочете свободи - не вимагайте рівності, хочете рівності - забудьте про свободу. Але це якщо гранично оголювати таку суперечність, а найуспішніші суспільства вміють знаходити «золоту середину» між свободою і справедливістю, в чому й полягає секрет їхнього успіху.

 

Потім відбувся міні-поєдинок між заступником глави Адміністрації Президента Іриною Акімовою й лідером парламентської фракції об'єднаної опозиції Сергієм Соболєвим. Акімова відбивала всі випади Соболєва, миттєво заперечуючи звинувачення, не заглиблюючись у суть питань. Вона розхвалювала пенсійну й усі інші «реформи» Партії регіонів, розповідала, як благотворно вони вже вплинули на життя простих громадян. Бадьоро рапортувала, що в Україні зменшилося безробіття, а люди стали жити краще. Складалося таке враження, що пані Акімова прибула в Україну з планети Альфа-Центавра і ще не встигла роззирнутися по сторонах.

 

 

А в цілому, цю програму на «Інтері» поки не можна віднести до творчих успіхів Ганни Безулик. Нудно, повторення пройденого та самоплагіат, імітація дискусії. Але ця невдача - не лише її особиста провина, а загальна криза жанру, що, втім, посилюється інстинктивним прагненням ведучої оминути гострі кути. Якщо вже програму претензійно назвали «Справедливість», то як можна умовчати про те, чому в найбіднішій в Європі Україні така величезна кількість мільярдерів, дехто з яких, за версіями світових ЗМІ, належить до найбагатших людей планети? Чи не тому вони такі багаті, що всі ми, 90% населення країни, живемо в бідності й не маємо жодних перспектив? І якщо Ганна Безулик за ці рамки не вийде, її програму дивитимуться головним чином політологи й Детектор медіа за службовим обов'язком.

 

 

Причому в цій версії те, що ще треба довести, подавалося як встановлений факт. Невипадково в студії Шустера лише 22% присутніх повірили в причетність Тимошенко до цієї справи. Уся версія виглядає досить убого й шита білими нитками. Така «справа» розвалиться в будь-якому європейському суді нижчої інстанції. Принаймні в телевізорі все виглядало так. До речі, а чом би дійсно не передати справу за звинуваченням Тимошенко до якогось європейського суду, оскільки вітчизняні суди настільки себе дискредитували, що абсолютна більшість українців їм не вірить?

 

 

Ну, а в Україні справа «Тимошенко вбила Щербаня» в судах імені товариша Кирєєва має, звісно, блискучі перспективи. Це вам не «гниле» західне правосуддя. Тут усе буде чітко.

 

 

Уся ця проблематика, звісно, не залишилася поза увагою «Політклубу Віталія Портникова» на ТВі. І в першу чергу, все ті ж таки «вишукування» Генпрокуратури. На думку політичного аналітика Сергія Тарана, влада перейшла всі рубікони, з чого випливає, що опозиції слід активно переходити до позапарламентських форм роботи. Парламент - це лише трибуна, більше там нічого зробити в нинішніх умовах не можна. 2015 року доля президентських виборів вирішуватиметься не у Верховній Раді.

 

Виголосила повідомлення й нардеп Людмила Денисова, яка нещодавно відвідувала Юлію Тимошенко в лікарні. За її словами, там для екс-прем'єра створені найпринизливіші умови. Скрізь встановлені камери відеоспостереження. Тюремники намагаються зламати Тимошенко, перетворити її на овоч. Вона тяжко хвора. Її можуть просто фізично знищити.

 

 

Треба бачити не лише явище, а й єство. А то буде, як висловлювався один вождь, який нині знаходиться в мавзолеї: «Формально правильно, а по суті - знущання, батенько».

 

Ігор Лосєв, «День»
Фото - «День»
detector.media
DMCA.com Protection Status
Design 2021 ver 1.00
By ZGRYAY